W centrum Gdyni stanie hotel i apartamentowiec. Nowa inwestycja na Skwerze Kościuszki

i

Autor: mat. prasowe Accor. M. Czekańska

inwetsycje

Centrum Gdyni już nigdy nie będzie takie samo. Kultowy parkiet wyburzono. Co w zamian?

Wiosną 2023 roku wyburzono kultowy parkiet taneczny w Gdyni. Na miejscu Pokładu powstaną apartamentowce - już wiadomo jak będzie wyglądać zabudowa, oraz kto jest inwestorem w tym miejscu. Przedstawiamy wizualizacje terenu przy Skwerze Kościuszki.

Luksusowy hotel nad samym morzem w Gdyni

Najbardziej reprezentacyjna część Gdyni, czyli tereny gdzie przez lata działał zburzony klub Pokład oraz wesołe miasteczko zmieni się nie do poznania. Wysoka zabudowa, apartamenty, luksusowy hotel i gastronomia - to plan przedstawiony przez inwestorów, którzy w Gdyni planują wybudować luksusowy kompleks w pierwszej linii brzegowej.

Apartamentowiec na Skwerze Kościuszki

Inwestycja zajmie tereny zlokalizowane na rogu al. Topolowej i al. Jana Pawła II. To najbardziej prestiżowa część miasta - tuż naprzeciwko gdyńskiej fontanny na Skwerze Kościuszki. Budynki staną tuż naprzeciw fontanny oraz wzdłuż al. Jana Pawła II w stronę portu jachtowego. Teraz teren odgradza niebieskie metalowe ogrodzenie szpecące okolicę przez cały ostatni sezon. Co planuje inwestor budując w centrum Gdyni?

Co wybudują przy Skwerze Kościuszki?

Sieć Accor podpisała współpracę z grupą Allenort. To początek inwestycji w centrum Gdyni. W jej ramach powstanie kompleks, na który złożą się dwa połączone nadziemnym pasażem budynki Mövenpick Hotel Gdynia z 176 pokojami oraz apartamenty Waterhall Residence.

W nowym kompleksie apartamentowców w centrum Gdyni powstanie:

  • 176 pokoi hotelowych
  • dwie restauracje
  • sky bar
  • centum konferencyjne o powierzchni 460 m kw.
  • strefy spa
  • kryty basen
  • gabinety zabiegowe.

Nowo wybudowany Mövenpick Hotel Gdynia zgodnie z planem przywita pierwszych gości w 2026 roku. Cały kompleks nazywany przez inwestorów jest marką premium, będzie więc luksusowo. Jak zapowiadają inwestorzy "bryła zaprojektowanego budynku jest ukłonem w stronę najlepszych wzorców architektonicznych Gdyni, której wczesno-modernistyczne centrum zostało na początku tego roku oficjalnie zgłoszone jako polski kandydat do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO". 

Lokalizacja i charakter nowego obiektu doskonale korespondują z wizją hotelarstwa promowanego przez markę Mövenpick, która wywodzi się z tradycji szwajcarskiej gościnności. Budowany przez naszego partnera kompleks hotelowo-rezydencyjny z wdziękiem nawiązuje do architektonicznej tożsamości Gdyni i bez wątpienia stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej nadbrzeża. Jestem przekonany, że Mövenpick Hotel Gdynia przypadnie do gustu licznie odwiedzającym Trójmiasto podróżnikom z całego świata

– powiedział Jacek Stasikowski, Dyrektor ds Rozwoju Accor w Polsce.

Inwestorem jest Allenord Poland, która jest Funduszem angażującym się w przedsięwzięcia medyczne i pozamedyczne wykorzystujące nowoczesne technologie, nowe procedury i osiągnięcia współczesnej medycyny. Inwestuje w nowe technologie oraz nieruchomości.

Accor to wiodąca to wiodąca na świecie grupa hotelarska oferująca usługi w ponad 110 krajach w 5 500 obiektach, 10 000 lokalach gastronomicznych, ośrodkach wellness i elastycznych miejscach pracy. Grupa posiada jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów hotelarskich. 

Allenord Poland i Accor podpisały umowę 27 listopada oraz przedstawiły plany na zabudowę centrum Gdyni, tuż za mariną.

W centrum Gdyni stanie hotel i apartamentowiec. Nowa inwestycja na Skwerze Kościuszki

i

Autor: mat. prasowe Accor
W centrum Gdyni stanie hotel i apartamentowiec. Nowa inwestycja na Skwerze Kościuszki

i

Autor: mat. prasowe Accor

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

GALERIA: Wyburzenia lokali w centrum Gdyni. Klub Pokład zrównany z ziemią

Pomorskie. Tereny przeznaczone pod budowę elektrowni jądrowej. Plaża Lubiatowo i Słajszewo
Źródło: O tym mówiło się od lat: centrum Gdyni już nigdy nie będzie takie samo. Wiemy co powstanie zamiast Pokładu