O włos od tragedii. Mężczyzna wpadł do basenu portowego

i

Autor: cottonbro studio / CC0 / pexels.com, gk O włos od tragedii. Mężczyzna wpadł do basenu portowego

Pomoc przyszła w porę

O włos od tragedii. Mężczyzna wpadł do basenu portowego

2023-03-26 19:48

Niewiele brakowało, by doszło do nieszczęścia. W nocy z piątku na sobotę (24-25 marca) do basenu portowego w Gdyni wpadł mężczyzna. Na szczęście całe zdarzenie zauważyła załoga jednej z jednostek, która wezwała pomoc i rzuciła mężczyźnie koło ratunkowe.

Do zdarzenia doszło przed godziną 3:00. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wpadł do basenu w gdyńskim porcie. Do zdarzenia doszło w rejonie pomnika Tadeusza Wendy. Pomoc wezwali załoganci jednostki należącej do Baltic Diving Solutions, którzy rzucili znajdującemu się w wodzie mężczyźnie koło ratunkowe. To właśnie dzięki niemu mężczyzna mógł utrzymać się na powierzchni w oczekiwaniu na przybycie służb.

Na miejsce przypłynęła łódź ratunkowa R-20 ze statku Kapitan Poinc. Mężczyzna został wyciągnięty z wody przez ratowników SAR i przekazany ratownikom medycznym. Jego stan określany jest jako dobry.

"Dobra koordynacja i właściwa postawa załogi statku należącego do Baltic Diving Solutions spowodowała ze natychmiast ustalono dokładne położenie osoby poszkodowanej i ekspresową ewakuacje. Tym razem udało się wydrzeć człowieka z rąk Neptuna" - napisał na Facebooku Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Uratowany mężczyzna miał sporo szczęścia, zwłaszcza że do zdarzenia doszło w późnych godzinach nocnych, gdy istniało zagrożenie, że nikt by nawet nie zauwazył, że ktoś wpadł do wody.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Szalejący sztorm na Batyku