Open'er 2021 odwołany! Festiwal przełożono na 2022 rok. Kto zagra w Gdyni?

2021-05-06 13:15 Paweł Tabędzki
Open'er 2021 odwołany! Festiwal przełożono na 2022 rok. Kto zagra w Gdyni?
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Open'er 2021 odwołany! Festiwal przełożono na 2022 rok. Kto zagra w Gdyni?

Open'er Festival 2021 nie odbędzie się! Impreza została odwołana z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Podobnie jak przed rokiem, organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie o dwanaście miesięcy. Open'er Festival odbędzie się zatem dopiero w 2022 roku. Wiemy, którzy artyści potwierdzili już swoją obecność. Kto wystąpi w Gdyni? Zobaczcie!

Open'er Festival 2021 odwołany przez koronawirusa! - To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy - czytamy w wydanym dziś oświadczeniu. - Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat - tłumaczą organizatorzy Open'er Festivalu. Jak czytamy, "początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival w skali i formie, na które czekacie". Dlatego też najbliższy Open'er przeniesiono na 2022 rok. Impreza ma odbyć się między 29 czerwca a 2 lipca. - Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie - opisują organizatorzy.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia, "wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku". Wystartowała również sprzedaż nowych wejściówek, a przyszłoroczny line-up ma obejmować występy wielu zgłoszonych na trwający rok artystów. Swój udział w Open'er Festivalu 2022 potwierdzili już:

  • twenty one pilots,
  • Michael Kiwanuka,
  • Destroyer,
  • BADBADNOTGOOD,
  • Seasick Steve.

- Odwołanie największych międzynarodowych festiwali drugi rok z rzędu jest bezprecedensowe, a ich powrót jest bardzo ważny dla dalszego rozwoju kultury. Zachowując swoje bilety, wspieracie w tej wyjątkowej sytuacji Open’era, całą branżę muzyczną oraz tysiące osób, które z nami współpracują. Dzięki nim każdego lata tworzyliśmy niepowtarzalną historię Open’era. Tak będzie również w 2022 roku - zachęca Open’er Team.

Czy latem będzie można organizować wesela, koncerty i inne imprezy masowe?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE