Pediatra z Gdańska zakażony koronawirusem! SOR dziecięcy na Zaspie został zamknięty

2020-03-22 15:50

Pandemia koronawirusa sieje w Polsce coraz większe spustoszenie. Groźny wirus atakuje też najczulszy punkt, czyli służbę zdrowia. COVID-19 stwierdzono u jednego z pediatrów pracujących w szpitalu na gdańskiej Zaspie. Zamknięty został Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci, a placówka uruchomiła specjalne procedury. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Aktualizacja (24 marca): - Informujemy, że z dniem 25 marca 2020 roku, od godziny 8:00 przywrócona zostaje działalność pediatrycznej strefy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wojciecha - przekazała Katarzyna Brożek, rzeczniczka placówki.

Na razie informacji jest niewiele. Wiadomo jednak, że zamknięty został SOR dla dzieci w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie.

- Jesteśmy w trakcie przeorganizowywania szpitala na Zaspie. Nowe informacje zostaną niebawem przekazane w komunikacie - poinformowała nas Katarzyna Brożek, rzecznik prasowa szpitali Copernicus PL.

Do południa w niedzielę (22 marca) na Pomorzu wykryto 17 przypadków zakażenia koronawirusem. Z kolei Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 nowych zachorowaniach w Polsce i dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych. Łącznie liczba chorych w naszym kraju wzrosła do 563, siedem osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Śledź najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE