Pomorskie. Czerwone flagi na większości kąpielisk nad Bałtykiem! Ratownicy tłumaczą dlaczego

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Pomorskie

Czerwone flagi na większości kąpielisk nad Bałtykiem! Ratownicy tłumaczą dlaczego

2022-07-14 16:03

Większość kąpielisk nad Bałtykiem w województwie pomorskim została zamknięta w czwartek, 14 lipca. Czerwone flagi pojawiły się powodu silnego wiatru, powyżej 5 stopni w skali Beauforta, fal, które przekraczają 70 cm i występowania silnych prądów wstecznych. Na pozostałych kąpieliskach są białe flagi. Gdzie można się wykąpać nad Bałtykiem, a gdzie obwiązuje zakaz kąpieli w morzu?

Pomorskie. Czerwone flagi na większości kąpielisk nad Bałtykiem! Ratownicy tłumaczą dlaczego

Które kąpieliska nad Bałtykiem w województwie pomorskim zostały zamknięte? Jak informuje PAP, trudne warunki pogodowe zmusiły ratowników do wywieszenia czerwonych flag na większości z nich, w tym na plażach od Lubiatowa, przez Jastrzębią Górę, Władysławowo do Chałup, a w Gdańsku nieczynne są dwa kąpieliska na Wyspie Sobieszewskiej: Świbno i Sobieszewo. Do Bałtyku nie można wejść z powodu zbyt silnego wiatru, który osiąga powyżej 5 stopni w skali Beauforta. Zagrożenie stanowią ponadto wysokie fale przekraczające 70 cm, którym towarzyszą pieniste białe grzywy. To nie wszystko, bo w wybranych kąpieliskach, m.in. na Mierzei Wiślanej, pojawiają się prądy wsteczne. Na których plażach powiewa z kolei biała flaga? Można się kąpać w:

  • Gdyni i Sopocie;
  • Helu;
  • Juracie;
  • Kuźnicy;
  • Mikoszewie na Mierzei Wiślanej.

Jeśli chodzi o ostatnie miejsce, przedstawiciel urzędu gminy w Stegnie Rafał Tokarski przekazał PAP, że decyzja została podjęta przez szefa kąpieliska, który uznał, że nie ma prądów wstecznych, a fala nie jest na tyle niebezpieczna żeby zamykać kąpielisko.

Czytaj też: Nie żyje 32-latek, który brał udział w łańcuchu życia. Dramat na plaży w Jantarze

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś na plaży naturystów?
Kaczyński i Tusk na PLAŻY. WŚCIEKLI Polacy nie WYTRZYMALI!| Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE