Pomorskie: Dzieci ranne w wypadku quada. 11-letni chłopiec jest w ciężkim stanie

2020-08-10 18:45 Paweł Tabędzki
Karetka pogotowia
Autor: ESKA INFO zdjęcie ilustracyjne

W minioną sobotę (8 sierpnia) około godziny 13:30 na drodze gruntowej w miejscowości Wołcza Mała (powiat bytowski) doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Przewrócił się quad, którym jechało dwóch chłopców. Czterokołowcem kierował 12-latek, wioząc o rok młodszego pasażera. Obaj trafili do szpitala, a stan 11-latka lekarze określają jako ciężki. Jak podaje policja, żaden z nich nie założył kasku przed wejściem na pojazd.

Znamy już wstępne ustalenia funkcjonariuszy po wypadku w Wołczy Małej. - Kierujący quadem 12-latek, gwałtownie zawracając, stracił panowanie nad pojazdem, który wywrócił się. W wyniku zdarzenia ranny został 11-letni pasażer oraz sam kierujący. Obu przetransportowano do szpitala. Stan młodszego z chłopców jest ciężki - podaje Komenda Powiatowa Policji w Bytowie.

Wypadek miał miejsce na drodze publicznej, gruntowej. - Obaj chłopcy nie mieli założonych kasków ochronnych, a ich pojazd nie jest zarejestrowany ani ubezpieczony - dodają funkcjonariusze, którzy zajmują się sprawą. - Quad zabezpieczono do szczegółowych oględzin.

Quad
Autor: KPP Bytów

Mundurowi przypominają, że do kierowania quadem o pojemności 250 centymetrów sześciennych należy posiadać prawo jazdy. Właśnie takim pojazdem poruszali się ranni chłopcy. - Apelujemy do rodziców o rozsądek i odpowiednią opiekę nad swoimi pociechami.

Tłumaczka języka migowego gwiazdą internetu. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 85

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.