Pomorskie. Możliwy sztorm na Bałtyku! IMGW ostrzega przed ogromnymi falami i wichurami

Pomorskie. Możliwy sztorm na Bałtyku! IMGW ostrzega przed ogromnymi falami i wichurami
Autor: gosiak1980/cc0/Pixabay.com IMGW ostrzega, że w niedzielę po południu można się spodziewać sztormu na Bałtyku. Od godz. 14 w części wschodniej strefy brzegowej będzie występował wiatr północno-wschodni osiągający w porywach od 8 do 9 stopni w skali Beauforta, czyli blisko 90 km/h

IMGW ostrzega, że w niedzielę po południu można się spodziewać sztormu na Bałtyku. Od godz. 14 w części wschodniej strefy brzegowej będzie występował wiatr północno-wschodni osiągający w porywach od 8 do 9 stopni w skali Beauforta, czyli blisko 90 km/h. To nie wszystko, bo sztormowi mają towarzyszyć fale do 4 metrów wysokości. IMGW ostrzega, że wszystkie zjawiska mogą powodować " duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia".

Pomorskie. Możliwy sztorm na Bałtyku! IMGW ostrzega przed ogromnymi falami i wichurami

Jak informuje PAP, IMGW w Gdyni ostrzega przed sztormem na Bałtyku. Od godz. 14 w części wschodniej strefy brzegowej będzie występował wiatr północno-wschodni skręcający na północny, który może osiągnąć w porywach od 8 do 9 stopni w skali Beauforta, a więc jego prędkość będzie wynosiła do około 87 km/h.

Jak informuje PAP, IMGW ostrzega, że w tym czasie stan morza osiągnie maksymalnie do 5 stopni w skali Douglasa, co oznacza, że wysokość występującej fali może sięgać do 4 metrów. Sztorm potrwa przynajmniej do 3 maja do godziny 1.00, ale trudne warunki pogodowe mogą się utrzymać jeszcze dłużej. Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Juszkowo: Auto wjechało do Raduni!

Bronisław Cieślak nie żyje. Wspominamy najlepsze sceny aktora
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE