Pomorskie: Próba PODPALENIA biura poselskiego! Co tam się stało?

2020-10-30 9:00 pt
Pomorskie: Próba PODPALENIA biura poselskiego! Co tam się stało?
Autor: KPP Człuchów Pomorskie: Próba PODPALENIA biura poselskiego! Co tam się stało?

W miniony wtorek (27 października) kryminalni z Człuchowa zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie próby podpalenia biura poselskiego. Jak podaje policja, do zdarzenia doszło wcześniejszej nocy na terenie miasta. Po czynnościach na komendzie dwóch podejrzewanych zwolniono. Trzeciemu może grozić do 10 lat więzienia. - Sprawca przez rozbicie podpalonej butelki z łatwopalną cieczą próbował wzniecić ogień - tłumaczą funkcjonariusze.

Podejrzany to 26-letni mieszkaniec Człuchowa. Jak ustalili mundurowi, to ten mężczyzna w poniedziałek w nocy rozbił przed wejściem do biura poselskiego tzw. "koktajl Mołotowa".

- Na szczęście nie doszło do pożaru, substancja z rozbitej butelki nie zapaliła się, natomiast płonący kawałek materiału włożony do butelki został ugaszony przez właściciela budynku, który poinformował nas o zdarzeniu - tłumaczą stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

Zatrzymany 26-latek usłyszał już zarzut usiłowania podpalenia budynku i narażenia na utratę zdrowia i życia wielu osób. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Strajk Generalny w Trójmieście