Pomorskie: Rozszczelnienie sieci gazowniczej. POTĘŻNA TRAGEDIA była blisko

2020-11-19 13:00 pt
Pomorskie: Rozszczelnienie sieci gazowniczej. POTĘŻNA TRAGEDIA była blisko
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pomorskie: Rozszczelnienie sieci gazowniczej. POTĘŻNA TRAGEDIA była blisko

Przed kilkoma dniami dzielnicowy z Pruszcza Gdańskiego zauważył podczas służby, że nastąpiło rozszczelnienie sieci gazowniczej. - Funkcjonariusz zablokował drogi w pobliżu miejsca awarii i wyznaczył strefę bezpieczeństwa - informuje pomorska policja. Po niedługim czasie na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe. Czujność funkcjonariusza pozwoliła zapobiec katastrofie.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim, asp. Michał Czaczyk zauważył ulatniający się gaz z sieci przesyłowej w czasie wspólnej służby z żołnierzem WOT-u. - Mundurowi, przemieszczając się w celu sprawdzania osób odbywających kwarantannę, natychmiast zareagowali na strumień przypominający parę wodną, który wydobywał się z gazociągu. Zablokowano drogi w pobliżu miejsca awarii oraz wyznaczono strefę bezpieczną. Zawiadomiono też pogotowie gazowe.

Jak się okazało, rozszczelnieniu uległa sieć przesyłowa średniego ciśnienia. - Pracownicy pogotowia stwierdzili, że dzięki natychmiastowej reakcji policjanta awaria nie przerodziła się katastrofę - informuje KPP w Pruszczu Gdańskim.

Czujność dzielnicowego pozwoliła zapobiec zagrożeniu zdrowia i życia ludzi.

KPP w Pruszczu Gdańskim - asp. Michał Czaczyk
Autor: KPP Pruszcz Gdański KPP w Pruszczu Gdańskim - asp. Michał Czaczyk
PILNE! Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Ostatnie dni! Nie powiesz? Grozi kara!