POTĘŻNY SZTORM na Bałtyku. Zagrożenie w Trójmieście! Czy grozi nam powódź? [OSTRZEŻENIA IMGW]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE POTĘŻNY SZTORM na Bałtyku. Zagrożenie w Trójmieście! Czy grozi nam powódź? [OSTRZEŻENIA IMGW]

POTĘŻNY SZTORM na Bałtyku. Zagrożenie w Trójmieście! Możliwe powodzie? [OSTRZEŻENIA IMGW]

2020-10-14 12:15

Wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych na Bałtyku i Martwej Wiśle?! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia hydrologiczne drugiego oraz trzeciego stopnia dla Trójmiasta i okolic. Czy możliwe są powodzie na północy kraju? Sytuacja pogodowa zmienia się z godziny na godzinę.

Wydany dziś alert hydrologiczny IMGW obowiązywać ma do jutrzejszego poranka. Dotyczy on potencjalnie niebezpiecznej sytuacji na Bałtyku i Martwej Wiśle. - W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-wschodniego na Wybrzeżu Wschodnim przewidywane są wzrosty poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak zaznaczają eksperci, ostrzeżenie drugiego stopnia prawdopodobnie będzie aktualizowane.

Sztorm na Bałtyku. Jak wygląda sytuacja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?

Trzeci stopień alertu IMGW (najwyższy z możliwych) dotyczy m.in. Zalewu Wiślanego i Żuław. W tym rejonie przekroczenie stanów alarmowych jest wielce prawdopodobne. Równie groźnie może być w okolicach Szczecina, Świnoujścia czy Kołobrzegu, o czym więcej pisaliśmy w artykule Stan wód w Zachodniopomorskiem niepokojąco rośnie [CZYTAJ SZCZEGÓŁY].

Przed silnym wiatrem na północy kraju oraz podtopieniami ostrzegano już wczoraj. O szczegółach alertów dla Pomorza przeczytasz w materiale IMGW i RCB biją na alarm! Będzie bardzo niebezpiecznie [ZOBACZ PROGNOZĘ].

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE