Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. Zaskakujący finał sprawy

i

Autor: Shutterstock Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. Zaskakujący finał sprawy

Uciekł z miejsca przestępstwa

Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. Zaskakujący finał sprawy

2023-01-05 19:18

W Kościerzynie (woj. pomorskie) 55-latek potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci poszukiwali mężczyzny. Sprawa zakończyła się w zaskakujący sposób. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Kościerzyna. Potrącił i uciekł. Po kilku dniach sam zgłosił się na policję

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (2 stycznia) rano na ul. Kartuskiej w Kościerzynie. Kierujący samochodem osobowych wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych 36-letnią kobietę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Oficer prasowy KPP w Kościerzynie asp. szt. Piotr Kwidziński poinformował, że policjanci pracujący nad tą sprawą odnaleźli samochód sprawcy na jednym ze złomów oraz ustalili tożsamość jego właściciela. Ponadto mundurowi wystosowali apel m.in. w lokalnych mediach dotyczący poszukiwań sprawcy wypadku i to - jak stwierdził Kwidziński - mogło spowodować, że w środę (4 stycznia) 55-letni kierowca zgłosił się na komisariat.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania nie potrafił wyjaśnić okoliczności i powodu, dla którego uciekł z miejsca zdarzenia. 55-latek usłyszał trzy zarzuty: spowodowania wypadku, nieudzielenia pomocy poszkodowanej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy na polskich drogach jest bezpiecznie?
Gdańsk: Potrącenie mężczyzny na ul. Oliwskiej