Przedszkolanka ZNĘCAŁA SIĘ nad dziećmi? Pół roku cierpienia maluchów!

2020-02-12 17:50 ToM
Przedszkolanka znęcała się nad dziećmi?
Autor: pixabay Horror w przedszkolu! Dzieci cierpiały przez pół roku?

Prokuratura w Gdańsku postawiła zarzuty znęcania się nad dziećmi byłej wychowawczyni trójmiejskiego przedszkola. Fizyczne i psychiczne cierpienia szkrabów miały trwać aż pół roku! Kobiecie grozi 8 lat za kratkami.

Sprawa przedszkolanki z Gdańska wyszła na jaw po złożeniu zawiadomienia przez ojca 4-letniego dziecka. Rozpoczęło się śledztwo, w ramach którego ustalono, że kobieta miała znęcać się nad podopiecznymi przez pół roku. Maluchy doznawały krzywdy cielesnej i psychicznej.

- Podejrzanej postawiono zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi. Była już wychowawczyni z przedszkola miała szarpać i popychać dzieci, krzyczała na nie i potrafiła wymierzyć klapsa. Straszyła też obcięciem włosów - mówi w rozmowie z RMF 24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Prokuratorskie śledztwo rozpoczęło się w połowie roku 2019. Teraz przedszkolanka usłyszała zarzuty znęcania się nad dziećmi, kobieta nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej 8 lat więzienia.