Przerażające odkrycie w Starej Hucie. Ponad 250 martwych psów. Sąd podjął ważną decyzję

Przerażające odkrycie w Starej Hucie. Ponad 250 martwych pasów. Sąd podjął ważną decyzję
Autor: OTOZ Animals - FB / Pixabay.com [ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE] Przerażające odkrycie w Starej Hucie. Ponad 250 martwych pasów. Sąd podjął ważną decyzję

Właściciele pseudohodowli w Starej Hucie, decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Na terenie pseudohodowli znaleziono ponad 250 martwych psów - przekazał w rozmowie z PAP w sobotę, 1.05.2021, Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

- Prokuratura Rejonowa w Kartuzach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Dotyczy ono hodowli psów położonej w Starej Hucie. Zachodziło uzasadnione podejrzenie zagrożenia dobra zwierząt, dlatego prokurator wydał nakaz przeszukania tej posesji - przekazał w rozmowie PAP Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zwierzęta były tam trzymane w skandalicznych warunkach. Były zaniedbane, wychudzone, schorowane.

- 27 kwietnia prokurator i policjanci wkroczyli na teren posesji. Ujawniono wówczas 130 padłych psów, zgromadzonych w dole. Było tam również 139 żyjących, które zabezpieczono i przekazano do OTOZ Animals. W toku postępowania nabrano podejrzeń, że pod ziemią mogą być zakopane inne martwe zwierzęta, stąd prokurator wydał kolejny nakaz przeszukania posesji z użyciem specjalistycznego sprzętu. Łącznie znaleziono tam 251 martwych psów różnych ras. Większość z nich była zagrzebana pod ziemią - powiedział PAP Duszyński.

Zobacz koniecznie: Odciął Arturowi głowę. Z zazdrości o przepiękną Milenę. Przerażające kulisy koszmarnej zbrodni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ponad 250 martwych psów w pseudohodowli pod Starą Hutą

Prokurator Duszyński, jak informuje PAP, podjął decyzję o zatrzymaniu właścicieli pseudohodowli. 54-letnia Izabela U. i jej mąż, 56-letni Andrzej U., zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzani nie przyznają się do winy.

Duszyński skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec małżonków aresztu na trzy miesiące. W sobotę Sąd Rejonowy w Kartuzach przychylił się do tego wniosku.

W rozmowie z PAP Duszyński zaznaczył, że postępowanie jest w toku.

- W następnych dniach będą kontynuowane czynności na terenie posesji. Chcemy ustalić skalę tego procederu, która już teraz jest ogromna, a najprawdopodobniej będzie jeszcze większa - zaznaczył prokurator.

Przeczytaj: Maleńki Szymek nie żyje. Tatuś zalewa się łzami: "Za śmierć naszego dziecka już nikt nie odpowie". Wyrok zapadł

Półżywy pies odebrany właścicielom
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE