Tragedia

Samochód wjechał prosto pod pociąg! Makabra na Pomorzu. Dwie osoby nie żyją

2023-09-06 12:12

Tragiczny wypadek miał miejsce w środę (6 września 2023 r.) na przejeździe kolejowym w Starogardzie Gdańskim. Dwie osoby zginęły po tym, jak samochód osobowy wjechał prosto pod pociąg. Policjanci podkreślają, że z obu stron są ustawione znaki STOP i jest tam dobra widoczność.

Tragedia na przejeździe kolejowym rozegrała się przed godziną 10:00. Ten przejazd nie jest strzeżony, ale oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Marcin Kunka powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że po obu stronach są ustawione znaki STOP i jest dobra widoczność. W wyniku zderzenia jadącego od strony Tczewa pociągu z samochodem marki Dacia, śmierć poniósł kierowca oraz pasażer osobówki. Ruch na przejeździe kolejowym odbywa się bez utrudnień - przekazał policjant. Okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora.

Tragiczny wypadek w Starogardzie Gdańskim

Oficer prasowy starogardzkiej komendy dodał w rozmowie z PAP, że droga, na której doszło do wypadku jest gruntową drogą gminą, a na przejeździe kolejowym jezdnia jest utwardzona. Rodzinom i bliskim zmarłych składamy wyrazy współczucia. Do sprawy będziemy wracać. 

- Apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie korzystania z tego typu przejazdów. Należy zawsze upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg - podsumowuje w komunikacie oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Barcicach