Portu Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

i

Autor: Shutterstock Portu Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Problemy z lądowaniem

Samoloty nie lądowały w Gdańsku. Powód? Awaria systemu nawigacyjnego i warunki atmosferyczne

2022-09-10 12:48

W ostatnim czasie odwołano 23 samoloty, które miały wylądować na lotnisku w Gdańsku. Powodem jest awaria systemu nawigacyjnego ILS i warunki atmosferyczne.

W Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy od piątku do sobotniego poranka (9.09 - 10.09) nie wylądowały 23 samoloty. Jak przekazała PAP rzeczniczka portu Agnieszka Michajłow nad lotniskiem była mgła i doszło do usterki jednego z elementów systemu ILS. System ILS to radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności. Usterkę, która została zauważona w trakcie mgły, naprawiają pracownicy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Rzeczniczka lotniska przekazała, że samoloty, które nie wylądowały na gdańskim lotnisku zostały przekierowane do innych portów lotniczych. Od sobotniego poranka samoloty lądują na gdańskim lotnisku. Ale niewykluczone, że jeżeli usterka nie zostanie naprawiona i pojawi się mgła, samoloty znów będą przekierowywane.

Czytaj też: Gdańsk. Właściciel mieszkania przyszedł po pieniądze. Gruzin zgotował mu piekło

Kwatery załogi samolotu "Tadeusz Kościuszko" na Powązkach Wojskowych. 35 lat od katastrofy w Lesie Kabackim. Niezapomniani
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?