Słupsk: Zagadka stulecia rozwiązana. Dzielnicowy spisał się na medal

Słupsk: Medale
Autor: Policja

Nad tą sprawą słupscy policjanci pracowali niemal pół roku. Jeden z dzielnicowych odnalazł właścicielkę wartościowych odznaczenia, które w lutym ostały przyniesione na komisariat. Okazało się, że 64-letnia słupszczanka otrzymała je w spadku po swojej ciotce, która w czasach II wojny światowej zasłużyła się m.in. jako lekarz.

28 lutego komisariat policji w Słupsku przyszedł mężczyzna, który przekazał policjantom znalezione medale i odznaczenia. Funkcjonariusze od razu zabrali się za odnalezienie właściciela. Cierpliwością i zaangażowaniem wykazał się dzielnicowy, który pomimo trudności nie dawał za wygraną. Podczas wykonywania codziennych obowiązków i prowadzenia wielu rozmów z mieszkańcami niemalże zawsze wspominał o kolekcji. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

- Policjant ustalił, że właścicielem 15 medali o odznaczeń jest 64-letnia słupszczanka, która otrzymała je w spadku po swojej ciotce. Dotarcie do właścicielki umożliwiło też poznanie krótkiego wątku historycznego. Okazało się, że pierwotnie należały one do kobiety, która w czasie II wojny światowej realizowała się w służbie zdrowia. Na dowód własności kobieta okazała dokumentację potwierdzającą ten fakt. W czasie odbioru podziękowała dzielnicowemu za zaangażowanie - mówi Marta Sadurska, rzeczniczka policji w Słupsku.

Gigantyczna ulewa w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.