Stał przy torach i czekał na śmierć. Od tragedii dzieliły go minuty

i

Autor: 65294 / CC0 / pixabay.com Stał przy torach i czekał na śmierć. Od tragedii dzieliły go minuty

Dramat na stacji kolejowej

Stał przy torach i czekał na śmierć. Od tragedii dzieliły go minuty

2023-06-08 7:26

Niewiele brakowało, by doszło do nieszczęścia. Gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, mogłoby dojść do tragedii, wskutek której życie mógł stracić młody mężczyzna. Na szczęście pomoc przyszła w porę i wszystko skończyło się szczęśliwie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 czerwca, na stacji kolejowej Sopot Kamienny Potok. Funkcjonariusze SOK z Gdyni otrzymali informację o mężczyźnie, który najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Desperat stał przy torach i czekał, aż nadjedzie pociąg. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce.

- Na terenie stacji w Sopocie zastali mężczyznę, stojącego w pobliżu torów kolejowych - informuje insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei. - Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli rejon przebywania mężczyzny. Dla bezpieczeństwa sprowadzili ujętego w bezpieczne miejsce, z dala od torów.

Jak się okazało, na desperacki krok zdecydował się 34-letni mieszkaniec gminy Rzeczenica, który przyznał, że ma problemy rodzinne, dlatego chciał rzucić się pod pociąg.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zaopiekowali się mężczyzną i przekazali go pod opiekę lekarzy specjalistów.

Gdzie szukać pomocy?

Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu mogą zdarzyć się gorsze chwile czy niepowodzenia i - co bardzo ważne - nikt nie musi być sam z problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.

Gdzie można szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy temat samobójstw powinien być częściej poruszany?
Gdy ksiądz spotyka (przyszłego?) samobójcę
Listen on Spreaker.