Starsza kobieta szła chodnikiem i huknął w nią samochód, który jechał pod prąd. Jest nagranie!

i

Autor: YouTube / Bandyta z kamerką, gk Starsza kobieta szła chodnikiem i huknął w nią samochód, który jechał pod prąd. Jest nagranie!

Wstrząsające nagranie!

Starsza kobieta szła chodnikiem i huknął w nią samochód, który jechał pod prąd. Jest nagranie!

2023-02-09 19:55

Chodnik to miejsce, w którym piesi powinni czuć się bezpiecznie. Niestety wypadek, do którego doszło w czwartek, 9 lutego na ul. Szczecińskiej w Słupsku świadczy o tym, że niestety tak nie jest. W wyniku potrącenia przez toyotę, za kierownicą której siedział starszy mężczyzna, 76-latka poniosła śmierć na miejscu.

Około godz. 9:30 chodnikiem na ulicy Szczecińskiej szła starsza kobieta. Niespodziewanie na chodnik wjechała osobowa toyota i potrąciła 76-latkę. Kobieta zginęła na miejscu. Za kierownicą siedział 73-latek. W pojeździe podróżowały trzy osoby, które w wyniku wypadku odniosły obrażenia.

- 73-letni kierujący toyotą, jadąc w stronę centrum miasta z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległe pasy ruchu, wjechał na chodnik i uderzył w idącą nim 76-letnią kobietę. Następnie toyota uderzyła jeszcze w barierki i przewróciła się na bok - tłumaczy mł.asp. Jakub Bagiński ze słupskiej komendy. - Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła piesza, a trzy osoby, które podróżowały toyotą zostały przewiezione na SOR.

Trwa zebranie materiału dowodowego, na podstawie którego policja będzie ustalać dokładny przebieg wypadku i jego okoliczności.

Wstrząsające nagranie trafiło do sieci

Nagranie z chwili wypadku trafiło do sieci. Wielu internautów zwróciło uwagę na wiek kierującego toyotą. Ich zdaniem, być może właśnie ten czynnik, połączony ze stanem zdrowia, mógł być przyczyną tragedii na ul. Szczecińskiej.

"Nawet nie miała szans uciec."

"Widać po sile uderzenia, że musiał jechać z dużą prędkością, a biorąc pod uwagę wiek (73 lata) i to, że był trzeźwy, stawiałbym na stan zdrowia. A ściślej mówiąc na brak tego zdrowia. Jakaś zapaść, niekontrolowany skręt, noga nieświadomie wciska gaz do oporu..."

"Warto aby zabrali się za starszych kierowców."

"Człowiek w pewnym wieku zamienia się w dziecko i przez to powinien mieć zabierane wszystkie prawa dotyczące dorosłych ludzi."

- czytamy w komentarzach pod filmem.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona