Iwona Wieczorek

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express; Archiwum prywatne Iwona Wieczorek

Na jaw wyjdą kolejne fakty?

Tajemnica zaginięcia Iwony Wieczorek. To dlatego przeszukują Zatokę Sztuki? O tych znakach mówiono już wcześniej

2022-12-29 12:35

W Sopocie służby przeszukują teren dawnej Zatoki Sztuki. W czwartek (29 grudnia 2022) przed południem funkcjonariusze sprawdzali studzienki kanalizacyjne. Na miejscu jest też koparka. Czy przeszukiwanie terenu ma związek z zaginięciem Iwony Wieczorek?

Przypomnijmy, tydzień temu policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół i budynku Nowej Zatoki w Sopocie. Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Budynku wciąż pilnują policjanci. W czwartek (29 grudnia 2022) przed południem na portalu trojmiasto.pl pojawiły się filmy, na których widać, że funkcjonariusze sprawdzają studzienki kanalizacyjne znajdujące się w pobliżu dawnej Zatoki Sztuki. Przekopywana jest plaża w pobliżu klubu, a teren jest też sprawdzany przy pomocy wykrywacza metali.

Z kolei w środę (28 grudnia 2022) wieczorem funkcjonariusze przeszukiwali teren przy pomocy psa tropiącego. Na terenie przylegającym do klubu stanął też wojskowy namiot.

Przeszukiwanie Zatoki Sztuki, a zaginięcie Iwony Wieczorek

Prokurator Karol Borchólski w rozmowie z Polską Agencją Prasową stwierdził, że "czynności procesowe w budynku rozpoczęły się kilka dni temu" i "są cały czas kontynuowane". Prokuratura wciąż nie ujawnia, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, bo właśnie Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zatoka Sztuki. Wymowne słowa

Lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta. Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu. Zatoka sztuka zwana byłą też "zatoką świń". W jednym z archiwalnym odcinków programu "Alarm!" można usłyszeć opinię dziennikarza śledczego Michała W.: "Krystek chwalił się później, że wie, co się stało z Iwoną". Dziennikarz podkreślił, że według jego ustaleń Krystek oraz Iwona mieli kilku wspólnych znajomych.

Śledczy nie potwierdzają, czy przeszukiwanie Zatoki Sztuki ma związek z zaginięciem Iwony Wieczorek, jednak sporo osób uważa, że chodzi właśnie o tę sprawę. Jacek Karnowski prezydent Sopotu 23 grudnia w rozmowie z reporterem RMF FM powiedział:

- Jeśli wykorzystywano tam młode dziewczęta, jeżeli wykorzystywano tam dziewczęta nieletnie, to myślę, że tym wrednym ludziom taka dziewczyna - taka jak Iwona Wieczorek - też nie umknęła uwadze - przekazał.

Wspomniał też o złej sławie Zatoki Sztuki.

- Powiem szczerze, że od czasów Hitlera nic gorszego niż Zatoka Sztuki się w Sopocie nie przytrafiło - mówił na antenie RMF FM.

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Poszukiwania Iwony Wieczorek

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Poszukiwania Iwony Wieczorek Link: https://vivelo.pl/co-sie-stalo-z-iwona-wieczorek-ksiazki
Sonda
Czy uważasz, że kiedyś uda się wyjaśnić, co się stało z Iwoną Wieczorek?

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Co naprawdę się stało?

Posłuchaj audiobooka i poznaj kulisy śledztwa!

Listen on Spreaker.