Iwona Wieczorek

i

Autor: Lukasz Dejnarowicz / Forum, Archiwum

Pilne!

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja przekopuje plażę wokół Zatoki Sztuki

2022-12-28 23:10

Policjanci prowadzili w środę (28 grudnia) intensywne działania w rejonie Zatoki Sztuki w Sopocie. Mundurowi rozkopywali plażę przy budynku. W działaniach brał udział pies tropiący. Nieoficjalnie ma to związek ze sprawą zaginionej Iwony Wieczorek. Śledczy nie chcą na ten moment potwierdzić tej informacji.

Sprawa Iwony Wieczorek. Policja przekopuje plażę

Jak podaje trojmiasto.pl, w środę, (28 grudnia) na przylegających do Zatoki Sztuki terenach pojawił się tajemniczy namiot i pies tropiący. Policjanci przekopywali pobliską plażę. - Przy Zatoce Sztuki wykonywane są czynności procesowe na polecenie prokuratora małopolskiego pionu przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej - informuje nas prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej. Śledczy nie chciał ujawnić, czy działania są związane z zaginięciem 19-letniej Iwony Wieczorek. Przypomnijmy, że czynności w tym miejscu są prowadzone od ubiegłego czwartku. Policja zabezpieczyła budynek, gdzie niegdyś mieściła się Zatoka Sztuki, a także teren wokół obiektu.

Iwona Wieczorek i Zatoka Sztuki

Zatoka Sztuki to miejsce, gdzie przed laty dochodziło do przestępstw o charakterze seksualnym. Jednym ze sprawców był Krystian W., pseudonim "Krystek". Jak pisaliśmy we wtorek, w jednym z archiwalnym odcinków "Alarmu!" możemy usłyszeć opinię dziennikarza śledczego Michała W. który twierdzi, iż "Krystek chwalił się (..), że wie, co się stało z Iwoną". Krystian W. i zaginiona 19-latka mieli również ponoć kilku wspólnych znajomych. Pojawiały się również informacje, że Iwona Wieczorek mogła wiedzieć o przestępczej działalności "Krystka".

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. Kobieta spędzała noc w "Dream Clubie", ale po kłótni ze znajomymi opuściła lokal. Iwona wracała pieszo do domu w Gdańsku Jelitkowa. Dzięki monitoringowi udało się zarejestrować miejsca, w których kobieta była feralnej nocy. Trop urywa się jednak o godz. 4.12 przy wejściu na plażę numer 63. Dalszy los kobiety jest nieznany. Śledczy mieli do tej pory bardzo wiele hipotez, ale do tej pory żadna z nich nie została oficjalnie potwierdzona. Jednak w ostatnich dniach po 12 latach śledztwa wydaje się, że wszystko zmierza w kierunku rozwiązania zagadki dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek. Policjanci ustalili po wielu latach tożsamość tajemniczego mężczyzny z ręcznikiem, który szedł za 19-latką. Zatrzymali również Pawła P., znajomego Iwony, oraz jego partnerkę Joannę S. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty - utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Iwony Wieczorek. Według ustaleń "Faktu" Paweł P. miał usuwać dane z komputera zaginionej 19-latki, podawać się za jej matkę i sugerować, że Iwona jest w domu publicznym za granicą. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów.

Nad sprawą Iwony Wieczorek pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Hipotezy na temat zaginięcia Iwony Wieczorek [GALERIA]

Mąż ZMIELIŁ Katarzynę Wieczorek w MASZYNCE do mięsa?

Posłuchaj ustaleń, które rzucają nowe światło na głośne zaginięcie!

Listen on Spreaker.