Tragiczny tydzień nad wodą! Już 7 utonięć w Polsce, 1 na Pomorzu

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Tragiczny tydzień nad wodą! Już 7 utonięć w Polsce, 1 na Pomorzu

Tragiczny tydzień nad wodą! Już 7 utonięć w Polsce, 1 na Pomorzu

2021-07-29 11:00

Tragiczna seria utonięć w Polsce. Statystyki z ostatnich dni są zatrważające. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od początku tygodnia w naszym kraju utonęło 7 osób. Jedna z nich straciła życie na Pomorzu, a dokładnie w miejscowości Rozewie. RCB apeluje do wypoczywających nad wodą o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Coraz więcej utonięć w Polsce! Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko w miniony poniedziałek w kraju utonęły trzy osoby. Do tragicznych zdarzeń doszło w miejscowościach Rozewie (województwo pomorskie), Okup Mały (województwo łódzkie) i Łomianki Dolne (województwo mazowieckie). Według danych RCB również we wtorek utonęły trzy osoby. Zdarzenia te miały miejsce w Gizewie i Kruchowie (województwo wielkopolskie), a także w Miliczu (województwo dolnośląskie). W środę utonęła natomiast jedna osoba w miejscowości Dębiniec (województwo opolskie). Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała w sumie 219 zgonów w wyniku utonięcia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub innych środkach odurzających oraz by wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

RCB przestrzega wypoczywających nad wodą, aby nie skakali do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegali rozgrzanym do wody, nie wypływali na materacu daleko od brzegu, nie wchodzili do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosowali się do poleceń ratownika.

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE