Trójmiasto: Szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji możliwe w Ergo Arenie! Znamy szczegóły

2021-06-21 7:45
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Szczepienie przeciwko COVID-19 w hali gdańsko-sopockiej Ergo Arena od jutra będzie możliwe bez wcześniejszego umawiania się na termin i godzinę. Do dyspozycji są tu m.in. preparat Pfizera czy jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson. Jak poinformowała Anetta Konopacka z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Sopocie, od wtorku (22 czerwca) będzie można przyjść do Ergo Areny przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 od razu.

Szczepienia przeciw COVID-19 bez rejestracji w Ergo Arenie! - Elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej dwunastego roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktów rejestracji w Ergo Arenie na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się - przekazała Anetta Konopacka. Wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim tłumaczy, że "to rozwiązanie bardzo ułatwi skorzystanie ze szczepienia, szczególnie tym osobom, które mają napięty grafik obowiązków".

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy

Od wtorku (22 czerwca) wystarczy pojawić się w hali Ergo Arena w dogodnym terminie, w dzień powszedni w godzinach 8:00-18:00 lub w dowolną sobotę między 8:00 a 13:00. Na terenie hali działa siedem stanowisk kwalifikujących oraz siedem stanowisk szczepień. Są też cztery stanowiska rejestracji.

Wczoraj w Pomorskiem odnotowano 9 przypadków zakażenia koronawirusem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE