UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów

2020-08-07 13:00
UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów

Nawet 32 stopnie Celsjusza w cieniu i niemal bezchmurne niebo. W województwie pomorskim doczekaliśmy się powrotu lata z prawdziwego zdarzenia. W piątek (7 sierpnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla pięciu powiatów w naszym regionie. W pozostałych lokalizacjach również ma być bardzo gorąco.

Wydane dziś ostrzeżenia IMGW obejmują powiaty starogardzki, chojnicki, człuchowski, bytowski i kościerski. Alerty w tych miejscach mają obowiązywać aż do niedzielnego wieczora. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 32 stopni Celsjusza, zaś temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni - czytamy w komunikacie. Dopiero na początku przyszłego tygodnia słupki rtęci zjadą nieco w dół.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci.

W Trójmieście przez cały weekend również będzie gorąco, jednak termometry nie wskażą więcej niż 28 stopni w cieniu. Miejscami niewykluczone są przelotne opady, ale słońce pozostanie z nami przez większość czasu.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE