UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów

2020-08-07 13:00 Paweł Tabędzki
UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów

Nawet 32 stopnie Celsjusza w cieniu i niemal bezchmurne niebo. W województwie pomorskim doczekaliśmy się powrotu lata z prawdziwego zdarzenia. W piątek (7 sierpnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla pięciu powiatów w naszym regionie. W pozostałych lokalizacjach również ma być bardzo gorąco.

Wydane dziś ostrzeżenia IMGW obejmują powiaty starogardzki, chojnicki, człuchowski, bytowski i kościerski. Alerty w tych miejscach mają obowiązywać aż do niedzielnego wieczora. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 32 stopni Celsjusza, zaś temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni - czytamy w komunikacie. Dopiero na początku przyszłego tygodnia słupki rtęci zjadą nieco w dół.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci.

W Trójmieście przez cały weekend również będzie gorąco, jednak termometry nie wskażą więcej niż 28 stopni w cieniu. Miejscami niewykluczone są przelotne opady, ale słońce pozostanie z nami przez większość czasu.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.