Ustronie Morskie: Trąba powietrzna porwała domki holenderskie! Są ranni [ZDJĘCIA]

 Ustronie Morskie: Zniszczenia po trąbie powietrznej
Autor: Domin

Ustronie Morskie. Trąba powietrzna nad Bałtykiem! W piątek (10 lipca) około godziny 18:15 w miejscowości Ustronie Morskie trąba powietrzna porwała osiem domków holenderskich. Niestety, sześć osób zostało rannych z powodu przygniecenia elementami konstrukcyjnymi. Ucierpiało jedno dziecko. Mogło jednak dojść do zdecydowanie większej tragedii!

Aktualizacja (godzina 20:50): Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim! Wielkie zniszczenia i ranni wczasowicze, a MOGŁO BYĆ GORZEJ! [CZYTAJ WIĘCEJ]

Aktualizacja (godzina 20:00): Trąba około 18:15 przeszła przez ośrodek, na terenie którego znajduje się co najmniej kilkadziesiąt podobnych domków. Gdyby trafiła w sam środek pola, mielibyśmy naprawdę tragiczne statystyki. Szczęście w nieszczęściu, że dotknięty został niewielki fragment. Elementy konstrukcyjne są porozrzucane w promieniu około 500 metrów. Zostały zmiecione niczym domki z kart. - To była chwila. To był moment. Nikt nie zdążył zareagować. Uratowało mnie to, że wybrałam się w tym czasie do smażalni i nie było mnie w domku - mówi pani Zofia Srebna z Chodzieży, która od dzisiaj wypoczywała we wspomnianym ośrodku.

Aktualizacja (godzina 19:45): Domki holenderskie są niemal doszczętnie zniszczone. - To musiał być naprawdę potężny pokaz siły żywiołu - twierdzi nasz korespondent. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Czy dachy są odporne na: wichury? trąby powietrzne? huragan?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim! Jak przekazał korespondentowi Super Expressu Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej, na miejscu zdarzenia pracują już odpowiednie służby. Sześć osób zostało poszkodowanych.

- Przez przejście trąby powietrznej porwanych zostało w sumie osiem domków holenderskich - relacjonuje Tomasz Kubiak.

W Ustroniu Morskim jest już nasz reporter. Artykuł jest aktualizowany!