UWAGA KIEROWCY! Bardzo niebezpiecznie na pomorskich drogach. IMGW prognozuje zagrożenie

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE UWAGA KIEROWCY! Bardzo niebezpiecznie na pomorskich drogach. IMGW prognozuje zagrożenie

UWAGA KIEROWCY! Bardzo niebezpiecznie na pomorskich drogach. IMGW prognozuje zagrożenie

2020-11-30 7:15

Gwałtowny spadek temperatury w Pomorskiem! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów w naszym regionie. Alerty mają obowiązywać od godziny 7:30 w poniedziałek (30 listopada). Przez kolejne 24 godziny należy uważać na zamarzające mokre nawierzchnie dróg. Co dokładnie przewidują eksperci z IMGW?

Oblodzenia na Pomorzu! - Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza, zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników - zapowiadają synoptycy z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Temperatura minimalna od -2 do 0 stopni, zaś przy gruncie od -3 do -1 stopnia - dodają.

O czym mówi alert pierwszego stopnia w skali stosowanej przez IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - informują eksperci.

W Trójmieście i okolicach słupki rtęci nie przekroczą dziś trzeciej kreski nad zerem. Podobna pogoda utrzyma się aż do piątku. Tego dnia zapowiada się minimalny wzrost temperatury. Szansa wystąpienia opadów jest niewielka.

"Zielona Wyspa" blednie przy tym, co pokazał premier. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 163