Staw

i

Autor: Hans Isaacson / Unsplash

PRZERAŻAJĄCE

W stawie dryfowało ciało mężczyzny! Co było powodem jego śmierci? Znamy wstępne ustalenia policji

2023-02-22 18:44

Do dramatycznych chwil doszło w środę, 22 lutego. Chwilę po godzinie 10 służby otrzymały zgłoszenie o zwłokach, które dryfowały w pobliskim stawie. Wszystko działo się w Skrzydłowie w gminie Nowa Karczma. Ciało mężczyzny unoszące się na tafli wody zauważyli dzielnicowi patrolujący teren. Pierwszy o tej tragedii poinformował „Dziennik Bałtycki”.

Skrzydłowo. Makabryczny widok w pobliskim stawie. Na tafli wody unosiły się zwłoki mężczyzny

Przerażające odkrycie w Skrzydłowie w gminie Nowa Karczma. Chwilę po godzinie 10 w środę, 22 lutego, dzielnicowi patrolujący okoliczne ulice zauważyli ciało mężczyzny unoszące się na tafli wody. Policjanci wezwali na miejsce strażaków, którzy podjęli denata. Ciało znajdowało się w niedalekiej odległości od brzegu.

Na miejscu był lekarz oraz prokurator – mówił w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Ciało przekazano do prosektorium. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – dodał policjant.

Bałtyk wyrzucił ciało mężczyzny

To kolejna tragedia, która wstrząsnęła mieszkańcami pomorza. Również 22 lutego, w godzinach porannych, morze wyrzuciło na brzeg ciało mężczyzny. Tożsamość denata nie jest jeszcze znana.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Z polecenia prokuratora ciało mężczyzny przewieziono do zakładu medycyny sądowej – poinformowała nas podinsp. Magdalena Ciska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?