CO UJAWNIŁ DZIENNIKARZ?

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Szostak o zatrzymanym Pawle P.

2022-12-17 9:28

Zaginięcie Iwony Wieczorek już wkrótce zostanie wyjaśnione? 14 grudnia policja zatrzymała dwie osoby, w tym Pawła P., który został przewieziony do Krakowa na przesłuchanie. Co na jego temat mówił Janusz Szostak, autor książki "Co się stało z Iwoną Wieczorek"? Przypominamy, co ujawnił dziennikarz.

Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Zaginięcie Iwony Wieczorek od 2010 roku spędza sen z powiek śledczym z Gdańska. Do tej pory tajemnicza sprawa pozostawała bez wyjaśnienia, ale być może już wkrótce zostanie ona rozwiązana. Przypomnijmy, że 14 grudnia policjanci zatrzymali dwie osoby, w tym Pawła P., który już wkrótce ma usłyszeć zarzuty. Według RMF FM, zatrzymania to dopiero początek.

Śledztwo Janusza Szostaka

Swoje dziennikarskie śledztwo w tej sprawie prowadził również Janusz Szostak, który potem napisał książkę "Co się stało z Iwoną Wieczorek?". Jego zdaniem, policja popełniła w tej sprawie mnóstwo błędów. - Paweł P. był przesłuchiwany ponad sto razy. Niektóre osoby zostały przesłuchane raz, dwa... albo nawet wcale! Niektóre osoby z otoczenia Iwony Wieczorek nigdy nie zostały przesłuchane. [...] Ojca biologicznego Iwony nigdy nie przesłuchano. Jej babcia też nie była przesłuchana, mimo że Iwona dzieliła się z nią swoimi problemami - tłumaczył Janusz Szostak. 

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy, z 16 na 17 lipca w 2010 roku w Gdańsku. Kilka dni temu na policję zgłosił się "tajemniczy mężczyzna z ręcznikiem", który został przesłuchany w charakterze świadka. Po złożeniu zeznań został zwolniony do domu - przekazała policja.

Przypomnijmy, że Janusz Szostak był dziennikarzem śledczym, który mocno zaangażował się w wyjaśnienie sprawy tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek. Zmarł w grudniu 2021 roku.

Co się stało z Iwoną Wieczorek. Książka Janusza Szostaka w wyjątkowej cenie!

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Sonda
Czy uważasz, że kiedyś uda się wyjaśnić, co się stało z Iwoną Wieczorek?

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Co naprawdę się stało?

Posłuchaj audiobooka i poznaj kulisy śledztwa!

Listen to "Co się stało z Iwoną Wieczorek? Janusz Szostak" on Spreaker.