Zakaz TikToka w kolejnych krajach. To koniec popularnej aplikacji?

i

Autor: ANDY RAIN/PAP/EPA

Zakaz TikToka w kolejnych krajach. To koniec popularnej aplikacji?

2023-03-17 11:09

Najpierw Stany Zjednoczone i Komisja Europejska. Teraz kolejne kraje Europy. A mowa o zakazie korzystania z aplikacji TikTok. Chińskiej firmie ByteDance nie udaje się przekonać władz o braku szkodliwości popularnej aplikacji. Zakazy na razie nie obejmą obywateli, a pracowników urzędów.

Jeszcze przed chwilą było głośno o tym, że Komisja Europejska zakazała swoim pracownikom korzystania z aplikacji TikTok. Nieoficjalnie, takie same kroki ma podjąć Parlament Europejski. Wcześniej zakaz został wprowadzony w Kanadzie i w USA. Teraz do grona państw, w których aplikacja ma zostać zbanowana dołącza Belgia i Wielka Brytania.

Dla kogo zakaz używania TikToka?

W wymienionych państwach zakaz nie dotyczy osób prywatnych, a pracowników urzędów. To właśnie oni mają zakaz korzystania z aplikacji na służbowych urządzeniach.

Ma to związek z tym, że TikTok pobiera dane na temat użytkowników, a chińskie prawo nakłada obowiązek udostępniania władzom takich informacji. Firma ByteDance twierdzi, że nie szpieguje, a rzecznik chińskiego MSZ twierdzi, że UE uważa się za najbardziej otwarty rynek świata, a bezzasadnie blokuje firmy z innych krajów.

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!
Źródło: Zakaz TikToka w kolejnych krajach. To koniec popularnej aplikacji?