Zamiast przypraw agresywne skaczące pająki. Ta paczka to prawdziwy koszmar!

2022-05-18 17:47
Pomorskie: Paczka z pająkami i owadami zamiast przypraw
Autor: shutterstock

Ta paczka to prawdziwy koszmar! W pojemnikach, w których powinny być przyprawy, były żywe pająki i owady. A wśród nich jeden z największych pająków skaczących na świecie. - Jest to aktywny i agresywny pająk, zdolny upolować ofiarę nawet większą od siebie - informuje asp. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Gdańsku.

To miała być zwykła paczka, a w niej zwykłe kuchenne przyprawy. Jednak zamiast przypraw w środku znajdowały się żywe pająki i owady. Między innymi jeden z największych skaczących pająków na świecie. Ta paczka to prawdziwy koszmar osób zmagających się z arachnofobią.

Czytaj także: Obrzydliwy pająk spacerował po bloku w Krakowie. Mieszkańcy z niedowierzaniem wyglądali przez okna

Przesyłkę z Wielkiej Brytanii sprawdzali funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej pełniący służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim.

Wyrzucił na śmietnik olbrzymiego pająka w Dąbrowie Górniczej

Pięć pająków, wśród nich Hyllus diardi. To aktywny i agresywny pająk

- W przesyłce miały znajdować się pojemniki na przyprawy. Jak się okazało w paczce znajdowały się deklarowane pojemniki, ale zamiast przypraw były w nich umieszczone żywe owady i pająki - przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Gdańsku asp. Sebastian Pakalski.

W przesyłce znajdował się między innymi duży Hyllus diardi, czyli pająk z rodziny skakunowatych (pająków skaczących), uznawany za jednego z największych na świecie.

- Jest to aktywny i agresywny pająk, zdolny upolować ofiarę nawet większą od siebie - tłumaczył w przesłanym komunikacie Pakalski.

Oprócz tego w paczce było jeszcze pięć innych pająków - Phidippus carolinensis. Jest to gatunek pająka również z rodziny skakunowatych. Pająki te przeważnie nie tkają sieci, lecz polują skacząc na swoją ofiarę.

O tej dość kłopotliwej paczce poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdański, który wydał decyzję o odesłaniu przesyłki do nadawcy.  

Sonda
Czy lubisz pająki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE