Zuchwała kradzież naszyjnika z koralowca. Wiadomo, kto może za nią stać

i

Autor: pixabay.com Zuchwała kradzież naszyjnika z koralowca. Wiadomo, kto może za nią stać

straty oszacowano na 65 tys. zł

Zuchwała kradzież naszyjnika z koralowca. Wiadomo, kto może za nią stać

2023-03-26 14:22

Policjanci poszukują sprawców kradzieży na terenie targów bursztynu i biżuterii. Łupem przestępców padł naszyjnik z koralowca warty 65. tys. zł. Nieoficjalnie wiadomo, kto może stać za zuchwałą kradzieżą.

Gdańsk. Kradzież naszyjnika na terenie targów bursztynu i biżuterii

Do zuchwałej kradzieży doszło w środę, 22 marca. Na terenie Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii, które odbywały się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku, skradziony został naszyjnik z koralowca.

- Zgłaszający wycenił straty na ponad 65 tys. zł. Policjanci od razu zajęli się sprawą. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadka oraz sprawdzili teren pod kątem obecności monitoringu – powiedziała podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze cały czas analizują informacje, które docierają do nich na temat sprawy i prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Tymczasem, jak poinformowało radio RMF FM, sprawców kradzieży może być dwóch.

- Z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wynika jednak, że jedna z badanych przez policję wersji wydarzeń wskazuje na to, iż za kradzieżą może stać dwóch obcokrajowców. Przestępstwa mieli dokonać już po otwarciu targów, zabierając naszyjnik z jednego ze stoisk. Na teren wydarzenia mieli się dostać, używając podrobionych dokumentów – poinformował portal rmf24.pl.

Gdańska policja na razie oficjalnie nie odniosła się do tych rewelacji.

Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą na Pomorzu! Towar był wart miliony. Mamy film z akcji