wystawa o Kornelu Morawieckim

i

Autor: Marcin Gadomski

Wystawa w sali BPH Stoczni Gdańskiej

Życie ojca premiera w stoczni. Przejmująca wystawa o Kornelu Morawieckim

2022-08-17 10:51

Wystawę zatytułowaną "Kornel Morawiecki" można zobaczyć w legendarnej sali BPH Stoczni Gdańskiej. Ekspozycja przedstawiająca działalność ojca premiera Mateusza Morawieckiego powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca.

Wystawę  "Kornel Morawiecki" można zobaczyć w sali BPH Stoczni Gdańskiej. Zaprezentowano na niej unikatowe fotografie i dokumenty dotyczące Kornela Morawieckiego, uzyskane m.in. z Archiwum Solidarności Walczącej, archiwum rodzinnego Marty Morawieckiej i Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna Andrzeja Kołodzieja. 

Kornel Makuszyński w sali BHP

– Ideą ekspozycji jest przybliżenie postaci niedawno zmarłego działacza NSZZ Solidarność i Solidarności Walczącej. Był on człowiekiem legendą, który potrafił walczyć z totalitarnym systemem o to, co było dla niego najważniejsze – Wiarę i Niepodległość. Był postacią, ikoną bezkompromisowości przez całe dekady III RP, niedostrzeganą przez główny nurt krajowej polityki lub też marginalizowaną po roku 1989 –mówi Mateusz Ihnatowicz z Instytutu Dziedzictwa Solidarności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE