17-latka próbowała popełnić samobójstwo na Moście Świętokrzyskim. To wideo przeraża!

2022-05-13 13:22
17-latka próbowała popełnić samobójstwo na Moście Świętokrzyskim. To wideo przeraża!
Autor: Materiały prasowe / KRP VI 17-latka próbowała popełnić samobójstwo na Moście Świętokrzyskim. To wideo przeraża!

Policjanci z Pragi otrzymali wstrząsające zgłoszenie od operatora stołecznego. Ta interwencja wymagała szybkiego i zdecydowanego działania. Policjanci w ostatniej chwili złapali 17-latkę, która targnęła się na swoje życie. Szczęśliwie, wspólnie ze świadkami wciągnięto ją na bezpieczną stronę mostu.

W piątkowy poranek, 13 maja, w okolicach godziny 9, prascy policjanci otrzymali informacje o nastolatce, która stoi za barierkami na Moście Świętokrzyskim. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i już niespełna po dwóch minutach byli na miejscu.

– Kobieta w pewnym momencie odwróciła się plecami do policjantów. Mundurowi w ostatniej chwili złapali ją za ramiona i wspólnie ze świadkami sprawnie ściągnęli 17-latkę w bezpieczne miejsce i otoczyli opieką do czasu przyjazdu karetki pogotowia – przekazała kom. Paulina Onyszko.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyszła z domu i zniknęła bez śladu. Z pomocą przyszedł pies policyjny „Laner”

Ratownicy medycznie, którzy pojawili się na miejscu postanowili o przetransportowaniu młodej dziewczyny do szpitala celem udzielenia jej specjalistycznej pomocy. Dzięki zdecydowanemu działaniu nie doszło do tragedii, od której dzieliły wszystkich tak naprawdę sekundy. Wszystko zostało zarejestrowane na filmie.

Dramatyczna akcja na Moście Świętokrzyskim. 17-latka była o krok od śmierci

Jeśli znalazłeś/aś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy skontaktuj się z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail.

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym — tel. 116 123 (pon-pt. od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne).

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę).

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE