19-latka zabrał śmigłowiec! Nie powinien jechać quadem, a rozbił go o drzewo pod Ostrołęką [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP w Ostrołęce 19-latek został ciężko ranny w wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Cyk pod Ostrołęką

19-latka zabrał śmigłowiec! Nie powinien jechać quadem, a rozbił go o drzewo pod Ostrołęką [ZDJĘCIA]

2022-06-29 14:30

19-latek został ciężko ranny w wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Cyk pod Ostrołęką. W poniedziałek, 27 czerwca, wieczorem, chłopak jechał quadem przez drogą asfaltową, ale po tym jak zjechał na drogę gruntową prowadzącą do miejscowości Księży Lasek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył prosto w drzewo. Z miejsca wypadku zabrał go śmigłowiec.

19-latka zabrał śmigłowiec! Nie powinien jechać quadem, a rozbił go o drzewo pod Ostrołęką

Ciężkie obrażenia ciała 19-latka - to bilans wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Cyk pod Ostrołęką w poniedziałek, 27 czerwca. Jak informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, chłopak jechał quadem z przyczepką, którą sam skonstruował, drogą asfaltową, gdy postanowił skręcić w drogą gruntową prowadzącą do miejscowości Księży Lasek (znajdującą się już na terenie województwa warmińsko-mazurskiego). W trakcie skrętu mieszkaniec powiatu ostrołęckiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, doznając poważnych obrażeń. Świadkowie wypadku wezwali na miejsce służby ratownicze, a poszkodowanego przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Badający szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia policjanci z Ostrołęki ujawnili, że chłopak częściowo sam sprowadził na siebie nieszczęście.

Dalsza część tekstu pod galerią z wypadku 19-latka pod Ostrołęką.

- Jak ustalono kierowca w ogóle nie powinien poruszać się quadem, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, podobnie jak quad z dołączoną przyczepką tzw. samoróbką. Quad nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ nie miał przeglądu, dodatkowo był niezarejestrowany i nieubezpieczony - dodaje Żerański.

Czytaj też: Płock. 34-letni Patryk zginął w wypadku. Jego dziewczyna została sama z małym dzieckiem. Nie ma nawet na pogrzeb

Czytaj też: 66-latka zginęła na oczach małych wnuczków! Potworny wypadek pod Sochaczewem

Sonda
Czy dzieci powinny jeździć same na quadach i minimotorach?
Poseł Sterczewski zatrzymany przez policję, gdy jechał na rowerze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE