2-letni Szymek wymaga kosztownej rehabilitacji. Pomóc może każdy

2022-01-14 18:12

Ma zaledwie dwa latka, a już poznał, czym jest walka o każdy oddech. Szymon Tołtyżewski z Czuchowa (woj. mazowieckie) przyszedł na świat z ogromnym guzem szyi. Chłopiec natychmiast przeszedł operację, ale dopadło go wiele różnych chorób i teraz wymaga specjalistycznej rehabilitacji, na którą nie stać jego rodziców. Aby Szymon mógł żyć, potrzebna jest pomoc ludzi o dobrych sercach.

Szymon urodził się w siódmym miesiącu ciąży z wielkim guzem przy szyjce tzw. potworniakiem. Już w trzeciej dobie życia przeszedł operację. - Po usunięciu nowotworu doznał rozległego krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego, został również zerwany prawy nerw twarzowy. Synek jest karmiony prze rurkę. Opiekuje się nim wielu specjalistów - opisuje Beata Tołtyżewska (32 l.), mama Szymona.

Jerzy Garucki, wójt Gminy Platerów, wpadł na pomysł, jak pomóc choremu dziecku. - Żeby zdobyć dodatkowe pieniądze na rehabilitację Szymka, rada naszej gminy sfinansowała część materiałów na stworzenie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Środki z ich sprzedaży przekażemy rodzicom chłopca poprzez fundacje, której podopiecznym jest dziecko - tłumaczy.

Niecodzienny prezent przygotował sąsiad dziadków Szymona, Roman Marciniuk. Serce stanęło już przed urzędem gminy. - Apeluję do wszystkich mieszkańców, by zarzucili nas nakrętkami - dodaje wójt Garucki.

Chłopczyk spędził pierwsze pięć miesięcy życia w szpitalu. W domu zajmuje się nim mama, która musiała zrezygnować z pracy. - Dzięki intensywnej pracy z fizjoterapeutami i neurologopedami stan Szymka z każdym dniem się poprawia. Jednak jego leczenie kosztuje ok. 3. 800 zł miesięcznie. Nie stać nas na to, prosimy więc o pomoc - mówi Beata Tołtyżewska.

W leczeniu Szymonka można pomóc nie tylko wrzucając nakrętki do ogromnego serca. Można również podzielić się dobrem, wpłacając datki na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Odbiorca:Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:37778 Tołtyżewski Szymon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Sonda
Czy pomagasz w zbiórkach charytatywnych dla potrzebujących osób?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE