Warszawa. Polowanie na nieuczciwych taksówkarzy

2014-08-07 22:33

Ponad 400 wystawionych mandatów, 246 ostrzeżeń i 32 cofnięte licencje to wynik akcji Ratusza, policji, inspekcji handlowej i inspekcji transportu drogowego wymierzonej w nieuczciwych taksówkarzy.

W pierwszej połowie roku funkcjonariusze sprawdzili 1595 kierowców. Najczęstszym grzechem nieuczciwych przewoźników jest niewydawanie paragonów, pobieranie opłat bez włączonego taksometru, brak egzaminu z topografii miasta i zawyżanie cen. W ręce policji wpadło już też kilkunastu taksówkarzy z podrobionymi dokumentami. Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski przypomina, by wsiadając do taksówki, zwrócić uwagę, czy na drzwiach ma żółto-czerwony pas z herbem Warszawy, na przedniej szybie naklejkę z hologramem i numerem licencji taksówkarza oraz tabelkę z cennikiem na szybie tylnych prawych drzwi.

Zobacz: Tęcza na warszawskim placu Zbawiciela znów częściowo spalona

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE