IMGW ostrzega: Nadchodzi pogodowy KATAKLIZM. Nawałnice przejdą nad Mazowszem, wydano alerty

2021-05-05 12:52
IMGW ostrzega: Nadchodzi pogodowy KATAKLIZM. Nawałnice przejdą nad Mazowszem, wydano alerty
Autor: Marcin Wziontek IMGW ostrzega przed burzami

Prognoza pogody, Warszawa, 5.05.2021. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Warszawy i powiatu warszawskiego. Przed nami dzień obfitujący w intensywne zjawiska pogodowe. Czeka nas ulewny deszcz i burze. Do tego może silnie wiać. Lepiej zabezpieczcie balkony i ogródki. Kierowcy muszą być w środę wyjątkowo ostrożni. Warunki na drogach będą złe. Przeczytaj prognozę pogody dla Warszawy na środę, 5.05.2021.

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą

IMGW wydało ostrzeżenia dla Warszawy. 5.05.2021. Będą burze i ulewy

Jaka będzie pogoda w Warszawie w środę, 5 maja? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dobrych wiadomości dla tych, którzy liczyli na to, że to będzie ciepły i słoneczny dzień. Zgodnie z prognozami pogody przygotowanymi przez IMGW w Warszawie i w okolicach w ciągu dnia mogą wystąpić intensywne opady deszczu oraz burze. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) przed burzami. Ostrzeżenie obowiązuje od środy, 5.05.2021, od godziny 7:30 do czwartku, 6.05.2021, do godziny 7:30.

- Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad - informuje IMGW.

Zobacz koniecznie: Maleńka Hania, Zuzia i Dawidek zginęli w męczarniach. Potworny los odebrał im szansę na życie [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody, Warszawa, 5 maja 2021

Pierwszych kropli deszczu możemy spodziewać się już w okolicach godziny 8 rano. Będzie to niepozorny, przelotny deszcz, korzy już na dobre wróci do nas na resztę dnia około południa. Od godziny 15 prognozowane są intensywne ulewy.

Temperatura w ciągu dnia wynosić będzie 15°C, a odczuwalna 13°C. W nocy temperatura spadnie do 4°C.

Południowo-zachodni wiatr wiał będzie z prędkością 20 kilometrów na godzinę, w porywach osiągając maksymalną prędkość sięgającą 45 km/h.

Ciśnienie w ciągu dnia wynosić będzie 1001 hPa. biomet będzie niekorzystny.

Przeczytaj: "Mateusz, wróć do córci". Mężczyzny poszukuje cała Warszawa [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE