Świercze Siółki: pijany zasnął na torach, przejechało po nim Pendolino z prędkością 200 km/h. Szczęśliwy finał

i

Autor: SHUTTERSTOCK

NIESAMOWITA HISTORIA

50 zł mandatu za spanie na torach. Pijany mężczyzna cudem uniknął śmierci w spotkaniu z pędzącym Pendolino

2023-07-14 11:28

Takie sytuacje nie zdarzają się na co dzień. 7 lipca na torach w miejscowości Świercze Siółki zasnął pijany mężczyzna. Przejechało po nim Pendolino z prędkością 200 km/h! 34-latek wyszedł z tego spotkania bez szwanku! Teraz, jak dowiadujemy się od pułtuskiej policji, prowadzone jest w sprawie jedynie postępowanie mandatowe. Możliwe, że szczęściarz zapłaci jedyne 50 zł mandatu!

Świercze Siółki. Przejechało po nim Pendolino. Zapłaci 50 złotych mandatu

W piątek, 7 lipca w okolicach godziny 18 strażacy wyjechali alarmowo do zgłoszenia dotyczącego mężczyzny leżącego na torach w pobliżu wiaduktu w miejscowości Świercze Siółki. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się iż mężczyzna będący w stanie nietrzeźwości przewrócił się, a następnie „uciął sobie drzemkę” między szynami, a poruszający się tym torem pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg jadący około 200km/h przejechał nad nim bez szwanku – czytamy na stronie OSP Świercze.

Jak udało nam się dowiedzieć, do akcji wkroczyła policja. Skontaktowaliśmy się z sierż. Renatą Soból, rzecznikiem prasowym pułtuskiej komendy. – Prowadzone jest jedyne postępowanie mandatowe. Czyn zakwalifikowano jako wykroczenie z art. 97, czyli przechodzenie przez torowisko w miejscu niedozwolonym – przekazała nam policjantka.

Za to wykroczenie, najwyższy możliwy mandat, który można otrzymać, wynosi 50 złotych. Czy to możliwe, że ta komiczna, ale również tragiczna historia skończy się w ten sposób?

Sonda
Czy wysokość mandatu za to wykroczenie powinna być wyższa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany