Alanek z Brochowa jest coraz słabszy! Rodzina prosi o modlitwę i pomoc

2022-01-14 12:00
Alanek z Brochowa jest coraz słabszy! Rodzina prosi o modlitwę i pomoc
Autor: Siepomaga.pl Złe wieści w sprawie Alanka Jasińskiego z Brochowa pod Sochaczewem. W maju 2020 r. chłopiec dowiedział się, że zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór

Złe wieści w sprawie Alanka Jasińskiego z Brochowa pod Sochaczewem. W maju 2020 r. chłopiec dowiedział się, że zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór - kostniakomięsaka kości udowej - który zaczął się również przerzucać do płuc. Mama Alanka właśnie poinformowała, że jego stan się pogorszył, dlatego prosi o modlitwę. 10-latkowi można też pomóc finansowo.

Alanek z Brochowa jest coraz słabszy! Rodzina prosi o modlitwę i pomoc

Stan Alanka Jasińskiego z Brochowa pod Sochaczewem jest coraz gorszy. W maju 2020 r. okazało się, że 10-latek cierpi na kostniakomięsaka kości udowej, złośliwy nowotwór, który bardzo rzadko występuje u dzieci. Choroba zaczęła się przerzucać także do płuc, a rodzice chłopca: Edyta i Maciej rozpoczęli walkę o jego zdrowie i życie. - Byliśmy zmuszeni do zmiany chemioterapii i szukania innych możliwości, które pomogą nam pokonać nowotwór i wyrwać Alanka ze szponów śmierci. Po wykonanym badaniu genetycznym materiału pobranego podczas operacji płuc w Niemczech udało się odnaleźć trzy mutacje, które są odpowiedzialne za progresję choroby u naszego synka - pisali w styczniu ub.r. na Siepomaga.pl, gdzie w grudniu zakończyła się pierwsza zbiórka na rzecz 10-latka.

Cały czas trwają za to licytacje, którymi również można wspomóc leczenie małego mieszkańca Brochowa - znajdziecie je TUTAJ. Niestety w środę 12 stycznia mama Alanka przekazała złe wieści o jego stanie zdrowia, prosząc jednocześnie o modlitwę w intencji swojego synka.

- Niestety na obecną chwilę stan Alanka jest bardzo poważny. Nowotwór atakuje coraz silniej i nie odpuszcza nawet na chwilę. Nastąpiła progresja choroby... 🙁 💔 Zostały zaatakowane kolejne kręgi kręgosłupa oraz powiększyły się dotychczasowe guzy na płucach. Synek ma problemy w poruszaniu się. Przeszliśmy z trudem radioterapię. Ze względu na zapewnienie opieki w nagłym pogorszeniu się stanu Alanka jesteśmy pod opieką domowego hospicjum. Jesteśmy w szpitalu...Alanek przyjmuje kolejne wlewy chemioterapii aby zatrzymać chorobę...jego organizm jest bardzo wyczerpany 🙁 Po zakończeniu obecnego cyklu chemii Alanek zacznie przyjmować nowy lek celowany, który ma za zadanie ustabilizować chorobę - czytamy na profilu facebookowym mamy ciężko chorego 10-latka.

Czytaj też: Żałoba w Wyszkowie. Nie żyje dyrektorka szkoły. Katarzyna Kamieniecka miała 40 lat

Czytaj też: W Polsce nikt go nie chciał. Bezdomny Imbir znalazł dom w... Nowym Jorku! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy w Polsce służba zdrowia działa dobrze?
Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE