Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w Warszawie powstała tuż przy ambasadzie Rosji. Tablice już ustawiono

i

Autor: ZDM Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w Warszawie powstała tuż przy ambasadzie Rosji. Tablice już ustawiono

SZOKUJĄCA NAZWA

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w Warszawie powstała tuż przy ambasadzie Rosji. Tablice już ustawiono

2022-11-20 13:08

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji już oficjalnie powstała w Warszawie. Wspomnianą nazwę otrzymał bowiem ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Belwederskiej. Przypomnijmy, że to właśnie przy niej znajduje się ambasada Rosji w Polsce!

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji. Tuż przy ambasadzie Rosji postawiono tabliczki

Radni miejscy podjęli decyzję ws. utworzenia Alei Ofiar Rosyjskiej Agresji w połowie października. – Zdecydowaliśmy się pomóc instytucjonalnie Ukrainie. Robiliśmy to razem i razem potępialiśmy w Radzie Warszawy rosyjską agresję. Zwracaliśmy uwagę, że ten atak na Ukrainę jest atakiem na nasz porządek i bezpieczeństwo Europy i Polski – mówił wówczas radny Prawa i Sprawiedliwości, Filip Frąckowiak.

Polityk przypomniał również, że "trzeba zrobić wszystko, co możliwe, aby rażące lekceważenie zasad współżycia międzynarodowego ze strony Rosji, nie było kontynuowane". Jednym z kroków, które mogli w tym zakresie podjąć radni, było nadanie nazwy Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej.

18 listopada przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie pokazali w mediach społecznościowych, że w wyznaczonych miejscach postawiono już specjalne tabliczki z nazwą "Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji".

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?