Kup sobie neon ze stacji metra Młynów! Wyjątkowa aukcja Allegro, pieniądze idą na WOŚP

2021-01-22 9:30 ac
Kup sobie neon ze stacji metra Młynów! Wyjątkowa aukcja Allegro, pieniądze idą na WOŚP
Autor: Metro Warszawskie Stacja metra Młynów

Jesteś fanem neonów, a może warszawskiego metra? Już teraz pojawiła się niepowtarzalna okazja, by wejść w posiadanie kultowego już neonu ze stacji metra Młynów na Woli. W ramach aukcji Allegro z okazji WOŚP 2021 na licytację trafiła replika neonu od firmy Gülermak, która budowała warszawskie metro.

Na licytację z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 trafił wyjątkowy podarunek od firmy Gülermak, która budowała nowy odcinek II linii metra w Warszawie. Stacje Płocka, Młynów i Księcia Janusza ozdobiły wyjątkowe neony, które zachwyciły światowych architektów i samych warszawiaków. Każda z nich w unikalny sposób nawiązuje kolorystyką i stylem do lokalnych elementów otoczenia warszawskiej Woli. Za realizację prac architektonicznych odpowiedzialny był zespół kierowany przez Jacka Dudkiewicza.

Teraz pojawiła się szansa, by mieć kultowy warszawski neon w domu lub w biurze - a konkretniej replikę ze stacji Młynów. Niebieski kolor nawiązuje do pobliskich basenów. Unikatowy neon ma średnicę 200 cm, wysokość czcionki około 25 cm, a waży około 30 kilogramów. Jak czytamy w opisie aukcji, całość została wykonana z neonu i grubej blachy stalowej malowanej proszkowo, do której zamocowany jest neon. Neon zasilany jest wysokim prądem przez transformatory, które znajdują się w zestawie.

Na nowego właściciela neonu czeka też darmowy transport i montaż na terenie Polski.

Południowa Obwodnica Warszawy nie daje spać mieszkańcom