Atak zimy w Warszawie. Gruby puch zasypuje stolicę

i

Autor: ag Atak zimy w Warszawie. Gruby puch zasypuje stolicę

Atak zimy w Warszawie. Gruby puch zasypuje stolicę

2022-03-04 9:30

Miała być wiosna, a jest porządne załamanie pogody w Warszawie. Zima czaiła się, czaiła aż a końcu ponownie uderzyła w stolicy. Piątkowy ranek (4 marca) przywitał warszawiaków białym puchem sypiącym się z nieba. Czy minusowe temperatury i śnieg zagoszczą w stolicy na dłużej? A może lada dzień powróci słońce zwiastujące rychłe nadejście wiosny?

Tej zimy śniegu w Warszawie nie było zbyt dużo. Ani w styczniu, ani w ferie zimowe. Nie było okazji, by ulepić bałwana lub stoczyć zaciętą bitwę na śnieżki. Czyżby zima postanowiła nadrobić stracony czas i dać o sobie znać w stolicy w marcu?

Chociaż jeszcze kilka dni temu słońce pięknie świeciło nad Warszawą i czuć było nadchodzącą wiosnę, pogoda powoli zaczynała się zmieniać. Znów pojawiły się przymrozki i minusowe temperatury zaczęły mrozić uczy i nosy warszawiaków.

Zobacz też: Burza śnieżna w Warszawie. Pioruny i ogromna śnieżyca. Potężna wichura

W piątek (4 marca) śnieg zaskoczył mieszkańców stolicy. Zaczęło sypać i momentalnie powróciła zimowa aura. Zarząd Oczyszczania Miasta zapewnia, że w pełni kontroluje sytuację na stołecznych drogach.

"Zima daje o sobie znać, ale my o niej nie zapomnieliśmy. Przez całą dobę trzymamy rękę na pulsie i sprawdzamy prognozy. Analizujemy też dane ze stacji meteo i sprawdzamy w terenie, jaki jest stan jezdni. W gotowości do działań na ulicach wciąż są posypywarki" - poinformował ZOM w mediach społecznościowych.

Czy śnieg zasypie Warszawę? Cóż, temperatura na zewnątrz utrzymuje się powyżej zera, więc marne szanse, że biały puch pokryje stolice i zostanie z warszawiakami na dłużej. Synoptycy w najbliższych dniach przewidują jednak kolejne opady śniegu i śniegu z deszczem, więc może jednak jeszcze nie wszystko stracone? W końcu do pierwszego dnia astronomicznej wiosny jest jeszcze trochę czasu.

None
Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE