Wypadek

Betoniarka roztrzaskała się o autobus miejski na Siekierkach. Pasażerka komunikacji miejskiej wylądowała w szpitalu

2022-12-01 14:01

Przed godz. 12 w czwartek, 1 grudnia, doszło do wypadku na Siekierkach. Na skrzyżowaniu Alei Polski Walczącej i ul. Batalionu AK „Bałtyk” betoniarka marki Man uderzyła w autobus miejski linii 168. W wyniku wypadku ucierpiała pasażerka komunikacji miejskiej. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał ją do szpitala.

Betoniarka rąbnęła w autobus miejski na Siekierkach

Informację o wypadku na skrzyżowaniu Alei Polski Walczącej i ul. Batalionu AK „Bałtyk” potwierdził w rozmowie z „Super Expressem” Bartłomiej Śniadała z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

- O godz. 11:48 doszło do zdarzenia z udziałem autobusu miejskiego linii 168 i betoniarki marki MAN. Jedna osoba trafiła do szpitala. To pasażerka autobusu miejskiego - przekazał nam policjant.

Z ustaleń naszego reportera wynika, że kierujący betoniarką wykonując manewr zawracania, doprowadził do zderzenia z autobusem miejskim linii 168. Obydwa pojazdy w wyniku zderzenia zostały mocno zniszczone. Na skrzyżowaniu leżały porozrzucane kawałki karoserii i szkła z rozwalonych pojazdów. W autobusie miejskim z okien i drzwi wypadły szyby. Z kolei samochód ciężarowy, który wjechał w miejski pojazd, miał kompletnie roztrzaskany przód.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Na miejscu wypadku swoje czynności prowadzili policjanci. Przebadali obydwu kierowców na obecność alkoholu. - Byli trzeźwi - poinformował nas Bartłomiej Śniadała z KSP. Jak dodał, funkcjonariusze ustalają szczegółowe przyczyn i okoliczności wypadku.

Sonda
Czy lubisz jeździć autobusami w Warszawie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki