Bez windy na szczyt Pałacu Kultury! Wyjątkowy bieg w Warszawie

i

Autor: Pixabay Bez windy na szczyt Pałacu Kultury! Wyjątkowy bieg w Warszawie

Bez windy na szczyt Pałacu Kultury! Wyjątkowy bieg w Warszawie

2022-06-23 16:01

To będzie nie lada wyzwanie dla miłośników aktywności fizycznej. W sobotę (25 czerwca) w stolicy odbędzie się 6. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta Warszawy. Nie będzie to jednak ani zwykła, ani łatwa przebieżka. Uczestnicy będą musieli pokonać… 793 schody Pałacu Kultury i Nauki! Podejmiecie wyzwanie?

6. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta Warszawy

W sobotę (25 czerwca) odbędą się wątkowe zawody w Warszawie - 6. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta Warszawy. Przed uczestnikami nie lada wyzwanie. Będą musieli zmierzyć się z wyczynem Ryszarda Ochódzkiego z legendarnej komedii "Miś".

Dla niewtajemniczonych przypominamy, że kultowa postać grana przez Stanisława Tyma musiała wbiec na sam szczyt Pałacu Kultury i Nauki. To samo zadanie stoi przed uczestnikami sobotniego biegu. Do pokonania będą mieli 793 schody prowadzące na 30. piętro Pałacu Kultury.

Zobacz też: Mieszkańcy bloków przy Ogrodowej protestują przeciwko nowej inwestycji: Wciskają nam budynek między bloki

Do tej pory dokonało tego już blisko 2,5 tys. osób, które brały udział w poprzednich edycjach biegu.

W 3 minuty na szczyt Pałacu Kultury!

"Najlepsi zawodnicy pokonują 793 stopnie o zmiennej wysokości w niewiele ponad 3 minuty. Różnica poziomów, z jaką zmierzą się biegacze to 114 metrów. Przeciętny czas wbiegnięcia na górę to 6 - 8 minut" - przekazał stołeczny ratusz.

Rekord biegu należy do wielokrotnego Mistrza Świata i Mistrza Polski w towerrunningu Piotra Łobodzińskiego, który pokonał trasę z Płyty Głównej na Taras Widokowy w 3 minuty i 16 sekund!

Główną nagrodą dla najszybszego wbiegacza jest Puchar Prezydenta Warszawy. Warto dodać, że cała impreza odbywa się pod jego honorowym patronatem. Co ciekawe, będzie też oddzielna kategoria dla służb mundurowych.

6. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta Warszawy – program imprezy

  • godz. 8:00 - otwarcie biura zawodów - szatnia główna
  • godz. 10:00 - oficjalne otwarcie Biegu Tyma
  • Ok. godz. 12:.30 - starty drużyn służb mundurowych
  • Ok. godz. 13:00 - ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców

Kibicować można będzie zarówno na starcie, jak i na mecie. Wbiegacze ruszą z płyty przed wejściem głównym do PKiN. A schody poprowadzą ich na metę w Sali Gotyckiej na 30. piętrze PKiN. Tam każdy uczestnik otrzyma medal.

W zawodach wystartuje ponad 400 osób. Również chcesz podjąć wyzwanie? Zapisy na stronie internetowej. Cena pakietu - 60 zł.

Bieg po Nowe Życie - wideorelacja
Sonda
Lubisz biegać?
Nasi Partnerzy polecają