Biblioteki zapraszają do czytania online! Rusza akcja #NieZostawiamCzytelnika

2020-04-06 19:05 DS
Czytelnia
Autor: jarmoluk/cc0/pixabay.com Czytelnia

Fani literatury na pewno będą zadowoleni! Mimo zamknięcia stołecznych bibliotek nadal można z nich korzystać. Wystarczy tylko dostęp do internetu! W ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika stołeczne biblioteki przygotowały wiele rozwiązań by urozmaicić czas kwarantanny.

Choć miejskie biblioteki pozostają zamknięte to nie zaprzestały swojej działalności.  Nawet w czasie epidemii dalej promują kulturę i sztukę, oferując czytelnikom zasoby online.  Ruszyła akcja #NieZostawiamCzytelnika organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Biblioteki z wielu warszawskich dzielnic zachęcają do czytania i zdalnego udziału w wielu wydarzeniach. Chętni mogą otrzymać darmowe kody do elektronicznej wypożyczalni Legimi. Ponadto na stronach internetowych bibliotek publikowane są m.in linki do elektronicznych wypożyczalni książek, zdalnych spotkań z autorami lub koncertów online.

Wyłączą KLIMATYZACJĘ w AUTOBUSACH, gdy na dworze zrobi się CIEPŁO! Dlaczego?

Dla spragnionych literatury przygotowano internetowe warsztaty oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Zaplanowano również wspólne czytanie ze sławnymi autorami. Swoje stare dzieła przeczytają online noblistka Olga Tokarczyk. Ponadto na internetowych spotkaniach pojawią się min Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech oraz Max Cegielski. Informacje o wydarzeniach można znaleźć na profilach społecznościowych bibliotek miejskich oraz na stronie www.bibliotekiwarszawy.pl.

To tam TRAFIĄ ZAKAŻENI! W Warszawie powstają dwa IZOLATORIA!