Kość bioniczna - wynalazek naukowców PW to ogromna szansa dla medycyny! [AUDIO, WIDEO]

2019-03-13 18:06
Kość bioniczna. Ten wynalazek odmieni medycynę!
Autor: ESKA INFO Kość bioniczna. Ten wynalazek odmieni medycynę!

Bioniczna kość - to wynalazek naukowców z Politechniki Warszawskiej. Materiał może pomóc osobom po poważnych wypadkach i pomóc w regeneracji uszkodzonych kości.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak pianka cukrowa, ale w rzeczywistości potrafi uratować ludzkie życie. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej stworzyli bioniczną kość. Materiałem można wypełnić np. ubytek kości po wypadku.

Czytaj także: ZMIANA CZASU NA LETNI 2019. Kiedy przystawiamy zegarki?

- Implant, który stworzyliśmy ma za zadanie zastępować kość. Jest zbudowane z materiału biodegradowalnego, to znaczy że po jakimś czasie będąc w organizmie ma się rozłożyć, a później będzie zastąpiony przez tkankę naturalną - mówi Monika Budnicka, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej.

Czytaj także: Paragon to nie papier, żarówka to nie szkło. Absurdy segregacji śmieci [INFORMATOR]

Wynalazek to także szansa dla osób z nowotworami kostnymi. Teraz bioniczna kość będzie testowana i badana klinicznie. Na wejście do powszechnego użytku trzeba będzie poczekać kilka lat.

POSŁUCHAJ:

 

Rolnicy zablokowali centrum Warszawy. Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE