Bokser wygrał z biurokracją! Klub Fenix odradza się z popiołu

2021-10-23 9:00
Klub Fenix zostaje na Pradze
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS (2) Klub Fenix zostaje na Pradze

Słynny Fenix Warszawa pozostanie na mapie Pragi-Północ, choć jego koniec był bliski! Administracja lokalu, który wynajmuje klub sportowy, chciała znacznie podwyższyć czynsz. Ale bokser zarządzający Fenixem nie zawiesił rękawic, tylko... nagłośnił sprawę i obronił miejsce, w którym młodzież może darmo trenować i odrabiać szkolne lekcje.

Fenix powstał w 2005 r., a treningi w sali  znajdującej się w DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7 rozpoczęły się sześć lat temu; pustostan został przekształcony w profesjonalną bokserską salę. Lokal został wyremontowany od podłogi po sufit. Wokół klubu wytworzyła się społeczność, która nie wyobraża sobie już Pragi-Północ bez tego miejsca. W czerwcu br. klub znalazł się nad przepaścią, ponieważ bez wiedzy Huberta Migaczewa, prezesa UKS Fenix, sala została wystawiona na przetarg. – W październiku kończyła się nasza umowa. Dotychczas płaciliśmy niespełna 3 tys. zł, a nowy czynsz to ponad 8 tys. zł! Nie byłoby nas stać na działalność charytatywną – mówi Migaczew, były zawodnik i trener kadry narodowej. Bokser zgłosił się do „Super Expressu” oraz samorządowców z prośbą o pomoc.

Zobacz: Wyrzucą nas z sali treningowej!”. Trener boksu walczy z biurokracją

Bokser wygrał z biurokracją! Klub Fenix odradza się z popiołu

- Sprawą zainteresowała się burmistrz Pragi-Północ Ilona Soja-Kozłowska, która doprowadziła swoją interwencją do obniżenia ceny w nowej umowie – wyznaje Migaczew. –Cieszę się, że wspólnie znaleźliśmy złoty środek. Mam nadzieję, że klub dalej z sukcesami będzie szkolić młodych sportowców na Pradze-Północ - mówi nam pani burmistrz.

Ostatecznie czynsz wzrósł do niecałych 5 tys. zł. Dzięki temu, aż 60 proc. zajęć w klubie będzie mogło się odbywać za darmo.

- To zdrowy kompromis. Umowa została podpisana na trzy lata, klub przetrwał - cieszy się Migaczew.

Bokser zwyciężył z biurokracją. Klub Fenix przetrwa na Pradze.
Sonda
Jesteś fanem boksu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE