Boksuj z Olbrychskim. Weekend z Warszawskim Festiwalem Boksu

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, Dariusz Gałązka/AKPA Boksuj z Olbrychskim. Weekend z Warszawskim Festiwalem Boksu

NIEZWYKŁA IMPREZA

Boksuj z Olbrychskim. Weekend z Warszawskim Festiwalem Boksu

2022-10-01 7:34

W niedzielę, 2 października, w Centrum Olimpijskim przy Wybrzeżu Gdyńskim 4, odbędzie się Warszawski Festiwal Boksu. To okazja do darmowych treningów z mistrzami, obejrzenia zmagań zawodników w ringu, zwiedzenia muzeum czy wystawy zdjęć. Wydarzenie w godz. 10:00-18:00 uświetni spotkanie z Marianem Kasprzykiem, mistrzem olimpijskim z Tokio, i Danielem Olbrychskim, pasjonatem boksu i odtwórcą tytułowej roli w kultowym filmie „Bokser”.

II edycja Warszawskiego Festiwalu Boksu

Październik w stolicy rozpocznie się ze sportowym przytupem. Wszystko za sprawą II edycji Warszawskiego Festiwalu Boksu, organizowanego przez Warszawską Szkołę Boksu we współpracy z Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związkiem Bokserskim. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 2 października 2022 o godzinie 12:00 w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie. To już II edycja wydarzenia łączącego fanów pięściarstwa, a jego termin nie jest przypadkowy. W tym roku mija 55 lat od premiery kultowego filmu „Bokser” opowiadającego o losach młodego pięściarza i jego drodze po olimpijskie złoto.

Założyciel Warszawskiej Szkoły Boksu o wydarzeniu

Zeszłoroczna edycja cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem, dlatego myślę, że powtórzymy ten sukces, szczególnie że naszymi gośćmi specjalnymi będą Daniel Olbrychski oraz Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski. Chcemy, żeby Warszawski Festiwal Boksu stał się tradycją. Naszym celem jest nie tylko zachęcenie warszawiaków do aktywności fizycznej, ale także do innego spojrzenia na tę dyscyplinę. Boks to nie jest agresja czy brutalność – to tak naprawdę pasja, ogromne poświęcenie i walka z własnymi słabościami. Wszystko to łączy się w wyjątkową kulturę i społeczność ambitnych ludzi dążących do postawionego sobie celu. Jako trenerzy uczymy, wspieramy, dajemy to, co w sporcie najważniejsze – poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie oraz wewnętrzny spokój. I właśnie taki obraz boksu przekazujemy poprzez Festiwal – mówi Jacek Dymowski, trener i sędzia bokserski, założyciel Warszawskiej Szkoły Boksu.

Ciekawe spotkania i sportowe atrakcje

Warszawski Festiwal Boksu to nie tylko wyjątkowa okazja do spotkania z Danielem Olbrychskim i Marianem Kasprzykiem, mistrzem olimpijskim z Tokio. Uczestnicy będą mieć również możliwość zobaczenia na żywo pokazu w wykonaniu polskiej czołówki boksu, a także rozmowy z gwiazdami pięściarstwa młodego pokolenia – w tym z Oliwią Toborek, Wicemistrzynią Świata. Pełen atrakcji dzień rozpocznie się jednak treningiem skierowanym dla najmłodszych amatorów sportu i młodzieży, który poprowadzi Mateusz Karolak, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Seniorów. Może to właśnie wśród jego podopiecznych rośnie przyszły mistrz świata? Po boksie w wersji mini Centrum Olimpijskie wypełni prawdziwe girl power za sprawą zajęć dla kobiet z mistrzynią Justyną Żełobowską. Początkujący pięściarze będą mieli natomiast szansę na podszkolenie swoich umiejętności pod okiem Maksa Bodaka, medalisty Mistrzostw Europy. Wszystkie treningi poprowadzą trenerzy z Warszawskiej Szkoły Boksu, którym będzie można się przyjrzeć bliżej, dzięki wystawie zdjęć.

Dbamy o siebie poprzez treningi i aktywność fizyczną, ale jednocześnie mamy tendencję do zaniedbywania bardzo ważnej części ciała, jaką jest twarz. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na pielęgnację męskiej skóry, a szczególnie – skóry sportowców. Twarz boksera jest jego tarczą, przez co wymaga większej troski i mocniejszej ochrony. Na zdjęciach uchwyciliśmy spocone, zmęczone, ale też uśmiechnięte twarze pełne satysfakcji i emocji. Po prostu prawdziwe. Myślę, że bokserzy dla wielu są uosobieniem męskości, siły, bycia twardym. Nasza wystawa pokazuje, że pojęcie męskości nie ogranicza, a wręcz przeciwnie, jest dla facetów czymś, o czym mogą sami decydować. Bo nie zawsze chodzi o to, by być męskim, tylko o to, by być po prostu sobą – wyjaśnia Maciej Adamaszek, założyciel marki true™ men skin care.II Warszawski Festiwal Boksu to nie tylko świetna okazja do treningów pod okiem mistrzów oraz oddania się sportowym emocjom, ale również możliwość spotkań z gwiazdami, zarówno boksu, jak i kina.

Sonda
Trenowałeś kiedyś boks?
Dariusz Michalczewski UJAWNIA ile zarobił na BOKSIE. Podaje KONKRETNĄ KWOTĘ