85-letni staruszek oddał oszustom 200 tys. zł. Chciał ratować córkę, stracił oszczędności życia

i

Autor: POLICJA 85-letni staruszek oddał oszustom 200 tys. zł. Chciał ratować córkę, stracił oszczędności życia

PERFIDNA METODA „NA WNUCZKA”

Warszawa. 85-letni staruszek okradziony metodą „na wnuczka”. Senior oddał złodziejom ponad 200 tys. zł!

2022-09-30 20:24

Zuchwałe i bezduszne oszustwo na Pradze-Północ w Warszawie. 85-letni senior otrzymał telefon od rzekomej „córki”, która powiedziała mu, że właśnie spowodowała wypadek samochodowy i zabiła kobietę w ciąży. Fałszywa córka przekonywała staruszka, że potrzebuje pieniędzy na kaucję, żeby nie trafić do więzienia. Przerażony 85-latek uwierzył oszustce i przyznał, że ma w mieszkaniu 200 tys. zł. Potem, by ratować „córkę” przed więzieniem, przekazał pieniądze oszustowi, który zgłosił się po gotówkę. W taki sposób senior stracił wszystko. Były to jego oszczędności życia! Policja publikuje wizerunek złodzieja i apeluje o pomoc w jego schwytaniu.

Oszuści pozbawili 85-latka oszczędności życia. Oddał im 200 tys. zł

Do tego perfidnego oszustwa doszło 4 maja na Pradze-Północ przy ulicy Szymanowskiego w Warszawie. 85-latek spędzał ten wiosenny dzień w swoim mieszkaniu. Nagle na jego stacjonarny telefon zadzwoniła kobieta, która podała się za jego córkę. Oszustka wmawiała seniorowi, że właśnie spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy, w którym zginęła kobieta w ciąży! Fałszywa córka powiedziała 85-latkowi, że pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję, by nie trafić do więzienia. Poruszony sytuacją senior przyznał, że ma w gotówce 200 tys. zł. Kobieta odpowiedziała, że po pieniądze zgłosi się do niego „adwokat”, któremu dodatkowo musi przekazać jeszcze 2 tys. zł za fatygę! Senior uwierzył oszustce i przygotował pieniądze. Niedługo później w domu 85-latka pojawił się fałszywy adwokat, który bez sumienia i skrupułów odebrał od seniora jego oszczędności życia. Staruszek chciał uratować córkę przed więzieniem, a stracił wszystkie swoje pieniądze. Padł ofiarą bezwzględnych złodziei.

Policja apeluje o pomoc w identyfikacji oszusta

- W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitorujących, które zarejestrowały wizerunek mężczyzny tzw. „odbieraka”. Wiek około 35-45 lat, otyła budowa ciała, włosy krótkie koloru czarnego. W chwili zdarzenia mężczyzna ubrany był w czarne buty sportowe, czarny t-shirt, spodnie jeansowe o długości 3/4 koloru jasnoniebieskiego; posiadał czarną saszetkę tzw. „nerkę”; twarz zasłaniała mu niebieska maseczka chirurgiczna. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na jego temat, skontaktuj się z policjantami prowadzącymi tę sprawę, w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51 lub pod numerem tel. 47 723 75 56, 47 723 83 14, powołując się na numer l.dz. D-IV-2147/22 (KR-II-592/22). Informacje można też przesyłać na adres e-mail: krp6.wk@ksp.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość! - przekazała kom. Paulina Onyszko z KRP VI w Warszawie.

85-letni staruszek oddał oszustom 200 tys. zł. Chciał ratować córkę, stracił oszczędności życia

i

Autor: POLICJA 85-letni staruszek oddał oszustom 200 tys. zł. Chciał ratować córkę, stracił oszczędności życia
Sonda
Ostrzegasz seniorów w swojej rodzinie przed oszustwami "na wnuczka"?
Metodą "na wnuczka" wyłudził ponad 150 tys. złotych!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają