Brutalne pobicie nastolatka w Pruszkowie. Zbigniew Ziobro grzmi. „Sprawcy zostaną ukarani”

i

Autor: Archiwum prywatne; Tomasz Radzik/Super Express Brutalne pobicie nastolatka w Pruszkowie. Zbigniew Ziobro grzmi. „Sprawcy zostaną ukarani”

PILNE!

Brutalne pobicie nastolatka w Pruszkowie. Zbigniew Ziobro grzmi. „Sprawcy zostaną ukarani”

2023-03-13 10:13

W Pruszkowie doszło do brutalnego pobicia 16-letniego chłopaka. Wstrząsające nagranie z zajścia obiegło internet. Na krótkim wideo widać, jak grupa 7 nastolatków znęca się nad nastolatkiem. Każą całować mu buty, przypalają papierosami. Sprawa zbulwersowała internautów i samego Zbigniewa Ziobro!

Pruszków. Brutalne pobicie 16-latka. Nagranie obiega internet

Na portalu „Warszawa w Pigułce” pojawił się materiał ujawniający przerażające wideo. Podczas kilkudziesięciu sekund nagrania widać, jak skulony i przerażony chłopak jest okładany pięściami po głowie, przypalany papierosami. Agresorzy, których było kilku, w pewnym momencie nawet każą 16-latkowi całować ich buty.

Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. – Sprawa jest nam znana. Funkcjonariusze z Pruszkowa wczoraj (sobota, 11 marca - przyp. red.) po południu otrzymali zawiadomienie. Są w stałym kontakcie z rodziną poszkodowanego chłopca. Z uwagi na charakter sprawy nie udzielmy więcej informacji – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Rafał Rutkowski ze stołecznej policji.

Głos w sprawie zabrał również Zbigniew Ziobro. – Sprawcy tego zachowania zostaną ukarani zgodnie z prawem. Prokuratura i policja muszą zawsze zdecydowanie reagować w takich sytuacjach – napisał w mediach społecznościowych Prokurator Generalny.

Nadal oczekujemy na wiadomości od prokuratury. Nie wiemy, czy sprawcom zostały już przedstawione zarzuty karne.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają