Brutalnie zaatakował dziecko z tęczową frotką na ramieniu. Szokująca decyzja interweniującego policjanta

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK

KOSZMAR

Brutalnie zaatakował dziecko z tęczową frotką na ramieniu. Szokująca decyzja interweniującego policjanta

2023-07-04 17:46

Kompletnie pijany mężczyzna w wieku około 60 lat zaatakował 15-letniego chłopaka. Wypchnął go z tramwaju, opluł i zwyzwał od „pe***ów”. Nastolatek postanowił poszukać pomocy u policjanta, który był obok zdarzenia. Jego słowa zszokowały wszystkich świadków. Funkcjonariusz zdecydował się na nietypowy krok. Historia została opisana na łamach portalu „Gazeta Wyborcza”.

Warszawa, Śródmieście. Brutalny atak pijanego mężczyzny po Paradzie Równości

Sytuacja miała miejsce w połowie czerwca bieżącego roku, chwilę po Paradzie Równości. Nastolatek wracał ze znajomymi tramwajem i był świadkiem homofobicznego ataku około 60-letniego, kompletnie pijanego mężczyzny na grupę dzieciaków. 15-latek, świadek zdarzenia, zwrócił mu uwagę. Wtedy został zaatakowany i zwyzywany od „pedałów”. − (Agresor red.) mówił, że sobie ch*** w dupę wsadzamy – opisuje chłopak.

W pewnym momencie pijany mężczyzna, który nie chciał dać za wygraną, wypchnął młodego nastolatka z tramwaju. Ten, postanowił podejść do policjantów i opisać cała sytuację. Funkcjonariusze wyprowadzili pijanego mężczyznę z tramwaju. Wysłuchali jego wersji i wersji 15-letniego poszkodowanego.

Policjant powiedział mężczyźnie, że ma mnie przeprosić i podać mi rękę na zgodę – mówił w rozmowie z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” wyraźnie zszokowany chłopak. Na taki finał się nie zdecydował i prosił policjantów o poważniejszą karę w związku z naruszeniem jego nietykalności.

Finalnie mężczyzna został zatrzymany, jednak interwencja nie została zarejestrowana. Agresor trafił do izby wytrzeźwień w związku z tym, że wydmuchał promil alkoholu.

Nastolatek kilka dni później postanowił zgłosić sprawę w komendzie, zadecydował również o tym, by poinformować rzecznika praw obywatelskich i rzecznika praw dziecka. Na wszystkie wysłane pisma zaatakowany 15-latek nie dostał jeszcze odpowiedzi.

Sonda
Popierasz Paradę Równości?